Zakupy na wyprawę

Więcej
2017/08/09 11:20 #44970 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Ja polecam pyszne posiłki liofilizoane lyofood.pl/

Testowaliśmy różne i te są najlepsze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/09 11:27 #44972 przez Malachitowa Malaria

Malachitowa Malaria odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

My jedziemy we 3 w maluchu więc chyba jedynie liofilizowane jedzenie dla kosmonautów :D :D :D
Podziękowali: ZłomBOLKI

Więcej
2017/08/09 12:38 #44975 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Moim zdaniem warto wziąć tylko niezbędny, żelazny zapas.
Jechać przez tyle krajów i nie spróbować czegoś lokalnego (nie mówię nawet o restauracjach a o zwykłych sklepach, czy przydrożnych budkach) to aż grzech.
Szkoda pakować auto niepotrzebnym ciężarem.

Więcej
2017/08/09 12:48 #44976 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

To fakt,

My mamy liofilizaty tylko na wypadek awarii lub bardzo późnego dojazdu. Natomiast tak to zahaczamy o lokalny market i kupujemy lokalne jedzenie

Więcej
2017/08/11 19:42 #45037 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Ja też zawsze jestem za kupowaniem czegoś miejscowego, ale żelazny zapas warto mieć, bo bardzo często nie ma czasu nic do jedzenia kupić. No może jedynie na stacjach benzynowych. Ale ponieważ w tym roku czeka mnie jazda "na dziada" czyli maksymalne oszczędności biorę: puszki gotowe do podgrzania typu flaczki i inne cuda sklepowe chemicznie konserwowane (fasolki po bretońsku lepiej nie zabierać jak ktoś ceni świeże powietrze w aucie ;). Do tego niestety proszki itp. Odradzam wszelkiego rodzaju racje wojskowe bo miałem ten syf z wojska francuskiego w 2012 i to był mój pierwszy i ostatni z nimi kontakt. Większość wylądowała w czarnogórskim śmietniku. Jakiś chlebek krojony z tych co mogą ciut dłużej poleżeć warto zabrać żeby na pierwsze 2-3 dni mieć. A potem zakupy w miejscowych marketach jeśli chodzi o rzeczy psujące się. Natomiast te niepsujące typu puszki, napoje, soki i inne taniej kupić w Polsce. Co do brania wody - wszystko zależy od kierunku. W tym roku za dużo jej nie potrzeba ale jak w zeszłym jechaliśmy do Tunezji na dachu mieliśmy 40 litrów w zgrzewkach - chodziło o żelazny zapas podczas wypadu na Saharę i ogólnie o chęć uniknięcia kłopotów żołądkowych z piciem miejscowej wody. I powiem szczerze, ze jak już zaczęło się być 400 km od wybrzeża pośrodku niczego w ponad 40-to stopniowym upale świadomość, że ma się wodę na kilka dni dla trzech osób daje duży komfort psychiczny. Natomiast tutaj nie wiem 6 butelek 1,5 litrowych a resztę na miejscu chyba, że macie sporo miejsca w bagażniku. Ogólnie jedziemy w rejony zurbanizowane i cywilizowane.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2017/08/13 05:22 #45051 przez WurcyRycyCescy

WurcyRycyCescy odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Chłopcy z PRL napisał: Odradzam wszelkiego rodzaju racje wojskowe bo miałem ten syf z wojska francuskiego w 2012 i to był mój pierwszy i ostatni z nimi kontakt. Większość wylądowała w czarnogórskim śmietniku.

To ciekawe, my na ten rok kupiliśmy po jednej racji (polskiej) na łba + jedną do "degustacji", wczoraj sobie spróbowaliśmy, i są naprawdę niezłe :) Jako żelazny zapas - w sam raz, szczególnie dla takiego chudzielca jak ja.

sklep.arpol.net.pl/pl/racje-zywnosciowe/...acja-bojowa-rb1.html

Wady? Drogie i zajmują jednak dość sporo miejsca.

Złombol 2016 - Dziki Bill - Załogant
Złombol 2017 - WurcyRycyCescy - Kierownik ;)

Więcej
2017/08/13 12:12 #45053 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Widocznie kwestia gustu. Dla mnie to kompletny syf, aczkolwiek francuskie racje miały inny skład. Jak pojecie to dwa tygodnie to uwierzę, że to dobre ;). Taniej i smaczniej kupić ogólnodostępne produkty sklepowe.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2017/08/13 14:07 #45054 przez WurcyRycyCescy

WurcyRycyCescy odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Nie planujemy jeść tego przez dwa tygodnie ;) Tak jak mówię, na całe dwa tygodnie mamy jedną rację na załoganta w razie W. Resztę będziemy kupować na bieżąco.
Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem, że taki syf, że wywalałeś do śmieci... Różne rzeczy się jadło na różnych wyjazdach (rejs po Bałtyku to chyba było apogeum ;), i te racje są gdzieś w środku stawki :)
Ktoś wspominał o wekach - na żagle może i się sprawdzają, na Złombol - rok temu mieliśmy, do końca wyjazdu wyciągaliśmy rozlany sos z wykładziny żuka. Do tego były wege. Nie polecam.

Złombol 2016 - Dziki Bill - Załogant
Złombol 2017 - WurcyRycyCescy - Kierownik ;)

Więcej
2017/08/13 23:26 #45060 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Opcja zapasu na pierwszą/drugą dobę jest najlepsza. Trzeba pamiętać, że w niedzielę większość z nas będzie już we Francji a tam sklepy pozamykane więc siłą rzeczy jakąś Biedronkę przed opuszczeniem Polski trzeba odwiedzić. Zabieranie całego cateringu z domu nie ma sensu a robiąc zakupy po drodze jest okazja na spróbowanie miejscowego jedzenia. W tym roku nie zabieramy nawet lodówki turystycznej, idziemy na żywioł :)

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/08/14 14:06 - 2017/08/14 14:06 #45068 przez ZłomBOLKI

ZłomBOLKI odpowiedział w temacie: Zakupy na wyprawę

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi! :) :kiss:

W tym momencie utwierdziłam się w przekonaniu,że wiele nie trzeba.
My również będziemy mieć racje wojskowe od kumpla...hamerykańskie:huh: to ciekawe co z tego będzie B) Może miejsca zajmują, ale tak, jak napisali wcześniej...ale razie W może się przydać.
Jedzenie z domu weźmiemy jedynie we takim razie na dwa pierwsze dni , co bym od razu przy garach nie musiała stać :woohoo: :cheer:

Btw....już nie mogę się doczekać tego wyjazdu!!:woohoo: :kiss: :pinch:

Lina
Ostatnio zmieniany: 2017/08/14 14:06 przez ZłomBOLKI.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008