Meta

Więcej
2017/09/14 16:27 #45760 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Meta

Meta dla takich idiotów powinna być zorganizowana w szczerym polu z kilkoma tojkami. Te 500 załóg to sporo kasy dla campingu - czemu organizatorzy nie znajdą takiego miejsca a proponują camping rodzinny ? Skończmy z anonimowością albo skończą się miejsca na które będziemy wpuszczani jak np. pierwszy camping w Dreźnie który nie wpuścił złombolowców znając chyba wcześniejszą opinię o nas. Nie dopuszczać do sytuacji gdy zapłata następuje rano a brak zapłaty przez kilka załóg powoduje smród u właścicieli campingów. Uprzedzić właściciela campingu, że przy takiej ilości załóg może być głośno i spytać czy się na to godzą a nie wybierać camping z katalogu ADAC czy innego nie informując właścicieli o takiej możliwości.Skończyć z anonimowością - zebrać przed wyjazdem oświadczenie od załóg o zgodzie na publiczne udostępnianie ich danych w takiej sytuacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/09/14 17:05 #45761 przez WLKP

WLKP odpowiedział w temacie: Meta

Może warto pomyśleć o dołożeniu do wpisowego 50-100 zł na organizacje mety, wtedy można na kilka dni albo wynająć jakiś teren + przenośne sanitariaty, albo uprzedzić kemping, że może być głośno, ale chcemy być wszyscy razem i płacimy z góry.
Miejcie na uwadze, że znaleźć kemping na 500 aut i grubo ponad 1000 osób nie jest łatwo, a jeśli już takie miejsca są to utrzymują się z tego, że trzymają poziom.
A na mecie tak już jest, dla jednego to 10 Złombol i nie chce mu się nawet flaszki otwierać, bo woli się wyspać, a kto inny ma przygodę życia. Oczywiście wszystkie patologiczne sytuacje trzeba piętnować, ale wstrzymałbym się z formowaniem oddziałów ORMO, im mniej spiny tym zdowiej.

2016, 2017, 2018, 2019.
nawakacje.eu

Więcej
2017/09/14 23:09 - 2017/09/14 23:15 #45762 przez Zielony Ogryzek

Zielony Ogryzek odpowiedział w temacie: Meta

Słodko brzmi- wynająć teren i sanitariaty- może jeszcze barmana i niańkę? Cały czas miejcie na uwadze że to MY jako ludzie jedziemy do kogoś ( w tym przypadku camping w Noja) i to MY musimy się dostosować do lokalnych przepisów, warunków i obyczajów a nie ONI do nas. Cieszmy się że orgom udało się znaleźć kemping w takim miejscu. Wjechałem grubo po aferze na główny kemping- dało się dogadać, porozmawiać i pokazać że nie wszyscy robią bydło. Dziwicie się że wywalali z pola? Wyobraź sobie że jedziesz na wakacje i nagle po polu kempingowym biega ktoś na golasa. Albo podgląda panie w damskiej toalecie. Jakoś nie widziałem żeby niemca czy franucuza wywalili z pola. Rozumiem alko, ale czy my wyszliśmy dopiero z jaskini do cholery??
Najważniejsze to zawsze zmiany zaczynać od siebie.
Trzymam kciuki za następną edycję!

Edit.
Swbr: znajdź takie miejsce za granicą i wytłumacz że przyjedzie hołota. Sporo kasy dla campingu- a teraz odpowiedz sobie czy lepiej wpuścić zgraję bydła na 2 noce za tą "ekstra" kasę czy trzymać się niemców, francuzów, hiszpanów którzy spędzają tam całe wakacje z przyczepami, kamperami, łódkami itp- zostawiając raczej więcej pieniędzy niż my razem wzięci. Każdy kemping jest rodzinny, nie widziałem takiego specjalnego tylko dla głośnych imprezowiczów.

WGR- Wiejska Grupa Rozpoznawcza!
Największy Sad Europy!
Ostatnio zmieniany: 2017/09/14 23:15 przez Zielony Ogryzek. Powód: zdenerwowałem się :)

Więcej
2017/09/15 03:31 #45763 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Meta

Zielony Ogryzek napisał: Słodko brzmi- wynająć teren i sanitariaty- może jeszcze barmana i niańkę? Cały czas miejcie na uwadze że to MY jako ludzie jedziemy do kogoś ( w tym przypadku camping w Noja) i to MY musimy się dostosować do lokalnych przepisów, warunków i obyczajów a nie ONI do nas. Cieszmy się że orgom udało się znaleźć kemping w takim miejscu. Wjechałem grubo po aferze na główny kemping- dało się dogadać, porozmawiać i pokazać że nie wszyscy robią bydło. Dziwicie się że wywalali z pola? Wyobraź sobie że jedziesz na wakacje i nagle po polu kempingowym biega ktoś na golasa. Albo podgląda panie w damskiej toalecie. Jakoś nie widziałem żeby niemca czy franucuza wywalili z pola. Rozumiem alko, ale czy my wyszliśmy dopiero z jaskini do cholery??
Najważniejsze to zawsze zmiany zaczynać od siebie.
Trzymam kciuki za następną edycję!

Edit.
Swbr: znajdź takie miejsce za granicą i wytłumacz że przyjedzie hołota. Sporo kasy dla campingu- a teraz odpowiedz sobie czy lepiej wpuścić zgraję bydła na 2 noce za tą "ekstra" kasę czy trzymać się niemców, francuzów, hiszpanów którzy spędzają tam całe wakacje z przyczepami, kamperami, łódkami itp- zostawiając raczej więcej pieniędzy niż my razem wzięci. Każdy kemping jest rodzinny, nie widziałem takiego specjalnego tylko dla głośnych imprezowiczów.

Z pogrubionym tekstem się nie zgodze, w LLoret de Mar i w San Vito dali radę.
Niestety w Noja Camping nie było dostosowany na Złombola, i nie ma co bić piany. Wiem że pewen zachowania były godne piętnowania , jak najbardziej jestem za wyrzucaniem poza grono Złombolowiczów ludzi biegających nago wśród dzieci, jak i podglądaczy, lae umówmy się, nie jedziemy kawał drogi żeby czytać w ciszy ksiązki i robić na drutach, na mecie choć trochę radości z życia trzeba wykazać, fajnie było że plaża była o krok od kempingu, można tam było przenieść imprezy, ale i tak wydaje mi się że obsługa Kempingu w Noja wykazała się nadgorliwością i brakiem jakiejkolwiek woli współpracy.
Zielony ogryzek - razem nocowaliśmy na wulkanach, da się spokojnie przespać, ale jednocześnie w tym samym czasie ludzie zrobili obciach w Bensacon. Przy takiej ilosci załóg nie da się dobrze tego przypilnować.
Piszę tak często w tym temacie, bo nie chcę, żebyśmy tylko my sypali sobie głowę popiołem, uważam, że Camping w Noja też jest współwinnym zaistniałej sytuacji. Naprawdę przy tym obszarze i wcześniejszej informacji myślę że dałoby się Złomboli zgromadzić w jednym, miejscu na peryferiach, co nie dość że ułatwiłoby kontrolę to i zmniejszyłoby narażenie innych kempingowiczów. I nie do końca jest tak że bezwarunkowo musimy się do wszystkiego dostosować, w końcu płacimy pieniądze i czegoś też możemy wymagać cholera jasna.

PS. Nie, nie byliśmy wyproszeni z Campingu, byliśmy od wtorku do czwartku i pomimo wcześniejszych planów dłuższego pobytu w Noja, to po wszystkich przejściach stwierdziliśmy , że nie będziemy na tym campingu zostawiać więcej pieniędzy.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2017/09/15 11:55 - 2017/09/15 11:55 #45764 przez WLKP

Zielony Ogryzek napisał: Słodko brzmi- wynająć teren i sanitariaty- może jeszcze barmana i niańkę?

Raczej "niańkę", ale cieszę się, że rozwijasz moją propozycję. :evil:

Cały czas miejcie na uwadze że to MY jako ludzie jedziemy do kogoś ( w tym przypadku camping w Noja) i to MY musimy się dostosować do lokalnych przepisów, warunków i obyczajów a nie ONI do nas.

To ma też drugą stronę medalu. Dymasz przez pół europy i nawet nie możesz normalnie pogadać w Złombolowym gronie (i nie mówię tu o darciu ryja), bo o 22.00 na kempingu zaczyna się cisza nocna. Byli uprzedzeni o przyjeździe dużej liczby aut i mieliśmy być ulokowani razem. My przynajmniej staraliśmy się dostosować do ich oczekiwań, oni do naszych WCALE.

Poza tym nie ma co żałować tego miejsca, klimat do dupy, w czwartek było już pusto. Miejsc do spania w Noji trochę jest, więc każdy coś dla siebie znalazł.

2016, 2017, 2018, 2019.
nawakacje.eu
Ostatnio zmieniany: 2017/09/15 11:55 przez WLKP.

Więcej
2017/09/15 13:49 #45765 przez Kierowca Tourista

Kierowca Tourista odpowiedział w temacie: Meta

My też mimo rezerwacji mogliśmy zapomnieć o miejscu na kempingu. Jak nam przekazano z uwagi na zachowanie niektórych uczestników kemping, na którym mieliśmy nocować, nie życzył sobie ekip ze Zlombola. Ja rozumiem, że to margines uczestników – ale mam prośbę na przyszłość do tego „marginesu”: reprezentujecie Zlombol i darczyńców, których reklamy macie na samochodzie – może warto o tym pamiętać?
Rozumiem, że organizator nie odpowiada za komplikacje związane z zachowaniem uczestników – ale drogi organizatorze: można trzeba było dać znać choćby przez forum Zlombola, że jest problem z noclegiem? Wiele trudu to nie kosztuje, a np. ja darowałbym sobie nocną drogę Wartburgiem i spokojnie dotarłbym do Noja na rano, załatwiając wcześniej nocleg. No i ogólnie spodziewałem się jakiejkolwiek informacji, gdzie na mecie organizatora znaleźć. Zwłaszcza, że bywałem na wielu zlotach czy rajdach – i w przypadku problemów organizatorzy starali się pomóc i byli tymi, którzy spać szli ostatni. Tu o tym, że o kempingu możemy zapomnieć, dowiedzieliśmy się przypadkiem od skąd inąd miłego chłopaka, któremu trzeba było tylko wytłumaczyć, że dach mojego samochodu to nie jest najlepsze miejsce na przejażdżkę.
Ogólnie rozłożyliśmy się „na dziko” wśród innych uczestników – i tu spotkała nas chyba najbardziej nie przykra sprawa, której się zupełnie nie spodziewałem. Jedne drzwi samochodu nie zostały na noc zablokowane – i rano były otwarte. W zaparkowanym w pobliżu Polskim Fiacie 125p wszystkie drzwi były otwarte. Nam nic nie zginęło – ale nie myślałem, że trzeba wśród zlombolowiczów na noc samochód zamykać. Jest to jednak drobiazg w porównaniu z pogiętą maską, bo jakiś ograniczony na umyśle osobnik postanowił sobie na nią w nocy wejść.
Podsumowując – cieszę się, że pojechałem. Ale na drugi Zlombol nie mam ochoty, jeśli tak ma wyglądać jego finał.

Więcej
2017/09/15 14:26 #45766 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Meta

Kierowca Tourista napisał: (...)
Rozumiem, że organizator nie odpowiada za komplikacje związane z zachowaniem uczestników – ale drogi organizatorze: można trzeba było dać znać choćby przez forum Zlombola, że jest problem z noclegiem? Wiele trudu to nie kosztuje, a np. ja darowałbym sobie nocną drogę Wartburgiem i spokojnie dotarłbym do Noja na rano, załatwiając wcześniej nocleg. (...)

Tu musze obronić organizatorów. Martyna była na miejscu, wyprowadzała nawet samochód na zewnątrz kempingu w środku nocy, bo kierowcy byli niedysponowani, próbowała dogadać się z właścicielami kempingu. i to zarówno we wtorek w nocy jak i w środę. A informacja o tym że nie wpuszczają na kemping byłą podana w apce ZłomekGO.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2017/09/15 14:28 #45768 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Meta

Pegazy napisał:

Kierowca Tourista napisał: (...)
Rozumiem, że organizator nie odpowiada za komplikacje związane z zachowaniem uczestników – ale drogi organizatorze: można trzeba było dać znać choćby przez forum Zlombola, że jest problem z noclegiem? Wiele trudu to nie kosztuje, a np. ja darowałbym sobie nocną drogę Wartburgiem i spokojnie dotarłbym do Noja na rano, załatwiając wcześniej nocleg. (...)

Tu musze obronić organizatorów. Martyna była na miejscu, wyprowadzała nawet samochód na zewnątrz kempingu w środku nocy, bo kierowcy byli niedysponowani, próbowała dogadać się z właścicielami kempingu. i to zarówno we wtorek w nocy jak i w środę. A informacja o tym że nie wpuszczają na kemping byłą podana w apce ZłomekGO.

Owszem była ale tylko goła informacja,że nas nie wpuszczą bez żadnej propozycji alternatywnego noclegu.

Więcej
2017/09/15 14:47 #45770 przez Kierowca Tourista

Kierowca Tourista odpowiedział w temacie: Meta

My byliśmy całkowicie "dysponowani", ale jak napisałem - dowiedzieliśmy się tylko, że kempingu dla nas nie ma. Próbowaliśmy w drugim - ale nie było już tam dla nas miejsca. A na dalsze jeżdżenie w kółko między 1 a 2 w nocy nie mieliśmy już ochoty.
Aplikacji ZłomekGO istotnie nie używaliśmy, ale na bieżąco śledziliśmy stronę zlombol.pl i forum.

Więcej
2017/09/15 15:04 - 2017/09/15 15:06 #45771 przez WLKP

swbr napisał: Owszem była ale tylko goła informacja,że nas nie wpuszczą bez żadnej propozycji alternatywnego noclegu.

"Camping ARGOS przyjmuje miejsc ohraniczona. Kierujcie się tam. Sprawdzam następny"
"Camping los Molinos Noja ma miejsca. Do 16 mają przerwe. (...)"
"Camping SUACES pełny."
"Na campingu los Moninos Noja jest miejsce na ok. 80 aut. To 7 minut do plaży na nogach."
"Camping Argos również przyjmuje jeszcze. (...)"
"CAMPING MOLINOS oraz dalej po drugiej stronie zatoki CAMPING PLAYA DE ISLA (wjazd autem do 22:00) czekają na Was. (...)"

Na pewno korzystaliśmy z tej samej aplikacji?

2016, 2017, 2018, 2019.
nawakacje.eu
Ostatnio zmieniany: 2017/09/15 15:06 przez WLKP.
Podziękowali: Pegazy

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008