Meta

Więcej
2017/09/17 22:50 #45804 przez Matiz

Matiz odpowiedział w temacie: Meta

Zawsze ZAZ-em napisał: Wiecie, że trasa z Katowic do fabryki Łady to dokładnie 2500km, czyli tyle, ile zwykle wynoszą trasy złombola? ;)

Ale mi sie to podoba! :cheer:

Szczerze to ja nie mam w sumie jakiejś propozycji na kierunek. Skandynawia chetnie, choć ponoć drogo. Tylko wtedy by matce było mega smutno, bo chciała zobaczyć fiordy ,a nie ma opcji żeby ją wziąć żukiem na taką trase...

UK i IRL też powtórka w sumie by byla fajna. Tylko złombol musi mieć jakiś cel, a tam jedyne co mi przyszło na myśl to Stonenhenge

Jedyne co mi przyszło na myśl to jakaś Estonia,ale chyba jest za blisko. A Gruzja? Tylko nad morzem czarnym dalej sie leją chyba...

P.S czy do "Rusów i innych" trzeba wizy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/09/17 23:43 #45807 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Meta

Dania i Szwecja - niektórzy wracali tamtędy w 2013 ale oficjalnie nie było.
Droga Trolli !

Narvik + OS Nordkapp
Nordkapp + OS Murmańsk, i pozamiatane.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2017/09/18 00:47 #45808 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Meta

@Piotrek - druga opcja miazga, jadę w ciemno :)

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/09/18 09:19 #45809 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Meta

Droga Trolli :
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2017/09/18 10:00 - 2017/09/18 10:09 #45810 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Meta

""

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał:

swbr napisał: Czy ktoś coś zrobi aby sytuacja za rok się nie powtórzyła? Czy można wynająć na miejscu ekipę która wypieprzy takie elementy z campingu ?

Nie ktoś, tylko JA, TY, MY.
My wszyscy musimy dbać o dobro marki Złombol.
Widzisz idiotę którego zachowanie jest skandaliczne? Reaguj!
Jak przeczytałem news na ZłomekGo, to miałem ochotę zrobić jedno - zawrócić do domu...

""

Dla mnie samo sedno. Mamy prawo korzystać z kepingów ale uszanujmy to że inni wypoczywaja. Sami pilnujmy tez złombolowych sasiadów. Drzwi do Zuka mozna w nocy zamykać po cichu a mozna trzaskać bo co? bo mam żuka? Pojeździć dla fanu w nocy po kampingu złombolem mozna, ale mozna go odstawić. Wystarczy grzecznie, stanowczo i zbiorowo zwrócić uwagę. Na Los molinos było kilka minut dyskusji z Ekipa która chciała pochwawlic sie swoim gustem muzycznym, chwila i podeszło kilkunastu złombolowiczów. Bez probleu ucichło. Nie mówie żeby sie bawic jak grzeczne dziewczynki ale troche umiaru nie zaszkodzi.
A wyprowadzenie imprezy na plaze gdzie nikomu nie przeszkadzalismy super pomysł.

Podkreśliłbym punkt w regulaminie:
Uczestnik Złombola zobowiazuje sie do dbania o dobre imie Rajdu i bedzie przestrzegał godnego zachowania na kempingach.
Pamietajmy tez, że reprezentujemy Polske.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/18 10:09 przez Klamot.
Podziękowali: Czerwony Team

Więcej
2017/09/18 13:06 #45811 przez DZIKIE CIAPY

DZIKIE CIAPY odpowiedział w temacie: Meta

Jest jedno rozsądne rozwiązanie tego dużego problemu.

Meta i jej dokładny adres podany byłby w przedostatni dzień Zlombola na aplikacji, na forum itd, tak aby wszyscy mieli równe szanse dojechać na metę.

Pozdrawiam :)

Więcej
2017/09/19 09:38 #45821 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Meta

DZIKIE CIAPY napisał: Jest jedno rozsądne rozwiązanie tego dużego problemu.

Meta i jej dokładny adres podany byłby w przedostatni dzień Zlombola na aplikacji, na forum itd, tak aby wszyscy mieli równe szanse dojechać na metę.

No nie koniecznie równe szanse. Ja mam średnią prędkość przelotową 70km/h
Jakie mam szanse z polonezami czy ładą?

W tym roku udało mi się dotrzeć na miejsce na klika godz przed problemami z wjazdem. Nie zdążyłem się jeszcze napić piwka.
Zabolał mnie fakt, że tak ogólnikowo odpowiedzialność za zaistniałą sytuację została zrzucona na wszystkich , którym udało się wjechać.
Wyszliśmy z całą ekipą przed kemping, a (słusznie) zdenerwowani uczestnicy rajdu nazwali nas ,,tymi lepszymi"
Zarzucali nam powstałe problemy, bo w końcu byliśmy na kempingu.
Osobiście gdybym widział debila, który nachlany robi dymy poszedł bym go topić w morzu, ale nic takiego nie widziałem.

Właściciele kempingu znając termin mogli bez problemu wydzielić teren dla uczestników w jednej lokalizacji.
Sami mieli byśmy więcej kontroli nad spuszczonymi ze smyczy ratlerkami, co bez żony lub mamusi muszą pokazać jakie z nich tygrysy.

Osobiście kempingowi wystawię minusa, tak nie wolno postępować. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej, a mając rezerwację wszyscy powinni wjechać.
To powinno skończyć się pozwem do sądu o odszkodowanie.

Załoga czy załogi, które narobiły dymu podać do publicznej wiadomości, poznajmy wszyscy tych, dzięki którym inni mieli kwasy ....
Na głupotę ludzką nie ma lekarstwa. Pomysły są różne, każdy ma trochę racji.

Więcej
2017/09/19 21:05 - 2017/09/19 21:06 #45822 przez poskodovani team

poskodovani team odpowiedział w temacie: Meta

postawmy się też chociaż trochę na miejscu organizatorów. Z jednej strony chciałoby się, żeby to była akcja jak najbardziej huczna, przynosząca wymierne zyski charytatywne, z drugiej chcemy hardkorowego złombolu w nieznane kierunki, selekcji załóg, itp.

Złombol zaczyna bić rekordy, chwalić się rekordami, więcej załóg niż rok temu, więcej pieniędzy niż rok temu, aplikacja, raceview, materiały w tv i w ogóle. Impreza na taką skalę potrzebuje organizatorów. Złombol to MY, ale ktos musi być tego wszystkiego twarzą (cos jak WOSP - setki sztabów, tysiące wolontariuszy, ale WOSP = Owsiak, twarz, człowiek medialny). I teraz postawcie się na ich miejscu. Co powiedzą Martyna, Marcin, Jasiu, gdy dziennikarze za rok, po złombolu zapytają 'dlaczego odrzuciliscie połowę załóg? dlaczego startuje 250 ekip zamiast 500? to oznacza prawie 500 tysięcy mniej dla dzieci!'. Co mają wtedy odpowiedzieć? Bo złombol chce się do późna bawić na kempingach, dlatego idziemy na jakosc a nie ilosc? ;)

Pokażmy za rok klasę. Wyruszymy tam, gdzie wybiorą organizatorzy, choćby to było Mielno czy inne Władysławowo w połowie wakacji ;) ale pilnujmy się nawzajem, nie tylko na zasadzie pomagania sobie, bo to oczywiste. Pilnujmy rozbrykanych, nie bójmy się upomnieć, a nie przewracać oczami i nie reagować.

Cięzko też jest mi się odniesc do innych lat, wszak z moją ekipą bylismy pierwszy raz, i nie wiem co na to reszta mojej załogi z Frytą włącznie, ale ja za rok na pewno wyruszę niezależnie od kierunku. Wydaje mi się, że prócz braku samodyscypliny, problem tkwił trochę w toksycznym podejsciu kempingów, ich braku przygotowania na nadchodzącą wesołą, głosną zgraję ludzików. ;)
Ostatnio zmieniany: 2017/09/19 21:06 przez poskodovani team.
Podziękowali: Klamot

Więcej
2017/09/19 21:13 #45823 przez BandzioryTeam

BandzioryTeam odpowiedział w temacie: Meta

OSK OLAF napisał:

Zabolał mnie fakt, że tak ogólnikowo odpowiedzialność za zaistniałą sytuację została zrzucona na wszystkich , którym udało się wjechać.
Wyszliśmy z całą ekipą przed kemping, a (słusznie) zdenerwowani uczestnicy rajdu nazwali nas ,,tymi lepszymi"
Osobiście gdybym widział debila, który nachlany robi dymy poszedł bym go topić w morzu, ale nic takiego nie widziałem.

Nie ma odpowiedzialności zbiorowej, a mając rezerwację wszyscy powinni wjechać.

Ja osobiście i moja załoga nie winimy tych normalnych co byli tam na kempingu. Nie możecie odpowiadać za kogoś. Gdy dowiedziałem się kto tak nabroił, to właśnie odpalili auta i znikali za rogiem. Numery startowe pamiętam, więc jakby6m się uparł to oglądając filmik ze startu i do nr rejestracyjnych dojść mogę :-)

Na początku też myślałem o odszkodowaniu, zwłaszcza, że prowadzę swoją kancelarię i na sobie bym to wypróbował :-) Niestety... przyjęły nas inne kempingi i nie ma praktycznie za co pozywać tych "baranów" nie ubliżając zwierzętom. Ale właśnie najbardziej boli odpowiedzialność typowo finansowa, gdyby ich pociągnąć po 3-5 tysięcy od łebka z przeznaczeniem na Fundację mnożąc to razy mniej więcej 400 załóg razy mniej więcej 3 osoby to wyszłoby minimum 450.000 zł na łeb dla każdego z nich przy założeniu że w 2 autach jechało razem 8 osób. To chyba dałoby im do myślenia.... nawet po 1.000 zł od uczestnika Złombolu to mieliby po ok. 150-200 tysi nałeb. Oj...zabolałoby....
A tak... siedzą, czytają forum (o ile umieją czytać ze zrozumieniem) i się śmieją z nas, że wywołali gównoburzę...

Skoda Favorit - na chodzie
Fiat 126 p - rozebrany :-)
WSK 125 - na chodzie - też do remontu
Jawa Kaczka - do skończenia

Więcej
2017/09/19 22:38 #45827 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Meta

BandzioryTeam napisał:

OSK OLAF napisał:

Nie ma odpowiedzialności zbiorowej, a mając rezerwację wszyscy powinni wjechać.

Ja osobiście i moja załoga nie winimy tych normalnych co byli tam na kempingu. Nie możecie odpowiadać za kogoś. Gdy dowiedziałem się kto tak nabroił, to właśnie odpalili auta i znikali za rogiem. Numery startowe pamiętam, więc jakby6m się uparł to oglądając filmik ze startu i do nr rejestracyjnych dojść mogę :-)

Na początku też myślałem o odszkodowaniu, zwłaszcza, że prowadzę swoją kancelarię i na sobie bym to wypróbował :-) Niestety... przyjęły nas inne kempingi i nie ma praktycznie za co pozywać tych "baranów" nie ubliżając zwierzętom. Ale właśnie najbardziej boli odpowiedzialność typowo finansowa, gdyby ich pociągnąć po 3-5 tysięcy od łebka z przeznaczeniem na Fundację mnożąc to razy mniej więcej 400 załóg razy mniej więcej 3 osoby to wyszłoby minimum 450.000 zł na łeb dla każdego z nich przy założeniu że w 2 autach jechało razem 8 osób. To chyba dałoby im do myślenia.... nawet po 1.000 zł od uczestnika Złombolu to mieliby po ok. 150-200 tysi nałeb. Oj...zabolałoby....
A tak... siedzą, czytają forum (o ile umieją czytać ze zrozumieniem) i się śmieją z nas, że wywołali gównoburzę...

Całkiem niezły pomysł.
Chociaż co rocznie mam klejoną załogę to może być ryzykowne ale;
- w regulaminie wprowadzić zapis o odpowiedzialności finansowej za takie zachowania
- kara finansowa nakładana na zespół ( sami będą się wzajemnie pilnowali, a jeśli wybryk będzie dziełem jednego załoganta to się z nim policzą np puszczając wolno w samych stringach bez dokumentów 2500km od domu:) - ja bym tak zrobił :) )
- pieniądze wpłacane oczywiście na fundację

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008