Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Więcej
2018/01/05 08:28 #46475 przez dwr_____

dwr_____ stworzył temat: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Witam! W związku z ogłoszeniem mety na Złombol 2018 chciałbym zacząć już przygotowania. Mój plan to dokonać niemożliwego i dojechać do Chalkidiki na motorynce. :woohoo: Jednak ceny za Rometa z papierami jak dla mnie są z kosmosu, od 2,5tyś w górę... Dlatego chciałem zapytać, czy może ktoś z was, znajomy, wujek ma w stodole motorynkę do oddania w uczciwe ręce! Jedyne moje wymagania to możliwość rejestracji no i żeby była w miarę kompletna. Cena jaka by mnie interesowała to tak do 2tyś.

A przy okazji jak ktoś chce to mam Żuk-a, silnik andoria, wersja osobowa. Stan jeżdżący, PT i OC aktualne. Cena dla Złombolowców to tak hmmm 3500zł? Niech będzie że do negocjacji :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/01/05 11:32 #46485 przez ŻUKINSYNY

ŻUKINSYNY odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

myślisz o niedłubanej, 50-M-x? z prędkością maksymalną 40km/h? 2 biegami? niemożliwością wjechania na autostradę?

gdybym ja miał tyle zapału do "dokonywania niemożliwego" to spożytkowałbym go na coś łatwiejszego, np. wynalezienie leku na raka:)
wspieram całym sercem i powodzenia!

Więcej
2018/01/05 12:47 #46486 przez FS Odkrywcy

FS Odkrywcy odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

A gdzie on jest? Czy można fotki i cos wiecej info o nim na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ?

Więcej
2018/01/05 12:49 - 2018/01/05 12:51 #46487 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Samo dojechanie, to niemożliwe nie jest, bo drzewiej często widywałem np. komarki z wypełnioną po brzegi przyczepką i jakoś tam pyrkały. Moja motorynka z zaślepionymi otworami po dyszach też nawet szalała (z silnikiem właśnie od komara, a nie tym późniejszym), tylko robił się mały wir w baku. Ale...
chyba niemożliwym jest, żeby wyrobić się w 5-6 dni (w dodatku przy braku możliwości wjeżdżania na drogi szybkiego ruchu i autostrady). Nie dasz rady fizycznie. Może w 10 dni, to jeszcze...
Najlepiej porozmawiaj najpierw z kolegami, którzy jechali WSKami (o ile nie jesteś jednym z nich ;) ), Junakami czy słynnym już Velorexem. To jest moim zdaniem już hardkor, a Twój pomysł ... ;)
No ale powodzenia mimo wszystko :)

https://www.facebook.com/seba.jacko - https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF #09
Złombol 2018 - OSK OLAF #822
Złombol 2019 - OSK OLAF #59
Złombol 2020 - OSK OLAF #
Ostatnio zmieniany: 2018/01/05 12:51 przez Tom Bombadil.

Więcej
2018/01/05 13:07 #46489 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

W 1980 roku na Dakar pojechały 4 Vespy, 2 dojechały.

www.motorsportretro.com/2010/02/dakar-rally-on-a-vespa/

W tym roku, najkrótsza trasa (omijając autostrady) ma niecałe 1600km.
Dzieląc to na 5 dni wychodzi ~320km dziennie.
Dasz radę, trzymam kciuki!

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: autOszołomy

Więcej
2018/01/05 13:13 #46490 przez dwr_____

dwr_____ odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Motoryna musiałaby być w 99% oryginał. Jedyne co bym zmienił to może gaźnik i zapłon. Z Katowic do Chalkidiki wujek google pokazuje 1500km. Najkrótsza droga dla samochodu. Start 01.09 meta 05.09. Przy dziennym dystansie na poziomie około 400km bez problemu powinienem się zmieścić. Nie zaznaczyłem że motorynka jechałaby tylko w jedną stronę :) powrót zaplanowałby czymś bardziej cywilizowanym.

Jeśli chodzi o ludzi od Wsk-i. Tak jestem jednym z nich :) Złombol 2016 i WSK 125 :woohoo: Do dzisiaj zastanawiam się jak dałem radę. Byłem kompletnie nieprzygotowany (mój pierwszy jakikolwiek wyjazd zagraniczny- samodzielny). Białe adidasy jeansy i kurtka pożyczona od kolegi. To był mój strój. Na mecie od jakiejś dobrej duszy dostałem buty motocyklowe których nie używał. Chciałem z tego miejsce mu podziękować (do dzisiaj w nich jeżdżę :D ). W każdym bądź razie udało się więc czemu nie zrobić czegoś jeszcze bardziej głupiego/szalonego? :v

Żuk stoi w Grodkowie woj.Opolskie. Wieczorem podeślę foty na maila :)

Więcej
2018/01/05 13:17 #46491 przez FS Odkrywcy

FS Odkrywcy odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Ok. Dzięki

Więcej
2018/01/05 13:24 #46492 przez dwr_____

dwr_____ odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Swoją drogą Przemo z Velorex-a to chyba najbardziej pozytywna osoba jaką poznałem. Gdyby nie spodnie które mi pożyczył było by w ch** ciężej. Ostatnie dni powrotu to był ciągły deszcz. 15km od domu o 1 w nocy Wska miała tyle wody że zaczęła kompletnie świrować. To się wyłączyła to mi światła zgasły, światła się zapaliły to silnik zgasł i tak w kółko. Mimo wszystko udało się wiec mam nadzieje że z motorynką będzie podobnie.
Podziękowali: Ala montana

Więcej
2018/01/07 13:01 #46512 przez Pogromcy Rdzy

Pogromcy Rdzy odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

Poszukaj w internecie artykułu, Komarami do Iraku, jest tam kilka wskazówek. Co do prędkości to maksymalna to 45-50 km/h, realna podróżna to 30-35 km/h, to na podstawie mojego Ogara ale tam są koła 17. Jeżeli byś czegoś potrzebował to dawaj znać, 2 biegowego Ogara mam od 2007 roku ;).

Nic nie jest pewne,wszystko jest możliwe.

Strona załogi:
www.facebook.com/poogromcyrdzy

Więcej
2018/01/07 13:06 #46513 przez pader

pader odpowiedział w temacie: Sprzedam Żuk-a / Kupię motorynkę

dwr_____ napisał: A przy okazji jak ktoś chce to mam Żuk-a, silnik andoria, wersja osobowa. Stan jeżdżący, PT i OC aktualne. Cena dla Złombolowców to tak hmmm 3500zł? Niech będzie że do negocjacji :D

Na ile osób jest zarejestrowany? Można poprosić jakieś zdjęcia na @ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008