SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

Więcej
2018/01/28 20:27 #46818 przez Aligator Team

Aligator Team stworzył temat: SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

Witajcie złombolowcy!
Niestety z ciężkim żalem, musiałem podjąć decyzję o sprzedaży swojego Poloneza(Aligatora).
Z przyczyn osobistych w tym roku nie jadę na złombol. Przyszły rok także nie jest pewny. Dlatego postanowiłem komuś innemu pomóc w spełnieniu marzenia jakim jest meta złombolowa.
Mile widziane przesyłanie dalej tego ogłoszenia. Do połowy lutego będzie tylko tutaj na forum, potem wyląduje na olxach i innych podobnych stronach.
Aligator, to zielony Polonez Caro 1.6 na pełnym wtrysku z 2001r. W zeszłym roku spędziłem z nim 16 dni, robiąc lekko ponad 9tyś km. Zwiedzając Hiszpanię, Portugalię , Francję, Włochy, Szwajcarie i wiele więcej. Nie były mu straszne ani Hiszpańskie wyżyny, ani góry szwajcarskie( wedle google maps, wjechał na ponad 3000m n.p.m).
Polonez posiada instalację gazową BINGO S, oraz butlę do 2022r. Owa jest wkomponowa w miejsce oryginalnego koła zapasowego. No może wystaje z 4cm ponad normę. Zasięg to około 340km, w skrajnych przypadkach udało mi się zrobić ponad 400.
Aligator został od podstaw przygotowany do poprzedniej edycji. Sam koszt części to ponad 1000zł. Nie mówiąc już o godzinach pracy, które zajęły tygodnie.
Zostało wymienione w nim:
-wszystkie płyny i oleje
-wszystkie filtry
-wszystkie możliwe uszczelki ( pod miske, pod głowicę, pod kolektor ssący i wydechowy, uszczelniacz wału itp.)
-Rozrusznik dostał nowe szczotki
-Alternator dostał nowy regulator napięcia
-Nowe oryginalne kompletne sprzęgło.
-Nowe żarówki
-Prawie nowa chłodnica
-kable świec
-świece
-cewka zapłonowa
-klocki
I wiele innych rzeczy o których pewnie już zapomniałem, ale przypomnę sobie po rozmowie z mechanikiem.
Silnik został rozebrany do pojedynczych śrubek. Został sprawdzony wał, jak i panewki. Wszystko wyglądało jak nowe.
Dodatkowo zostało dołożone
-komplet zimowych opon, na oryginalnych felgach FSO, zapas także na alusie.
-dodatkowy wentylator chłodnicy( aktualnie są 2, niezależne od siebie)
-Kangur (najprawdopodobniej z RAV4) który strasznie ułatwia zapychanie innych załóg
-2 szperacze ledowe, zamontowane na kangurze, ułatwiające poszukiwanie dzikiego noclegu w nocy.
-Rozgałęźnik zapalniczki, bezpośrednio podłączony do akumulatora. Potrafi uciągnąć, nawigacje, 3 telefony oraz lodówke :)
-Radio USB, MICRO SD, AUX
-Centralny zamek z 2 pilotami i kluczykami do odpalenia samochodu.
-klorynki na tylnych rysorach, które podnoszą całe zawieszenie. Dzięki temu komfortowo można podróżować w 3 osoby, przy pełnym załadunku
-relingi dachowe z bagażnikiem. Na zdjęciach dodatkowo była jeszcze trumna, niestety była pożyczona.

Polonez aktualnie stoi u mnie pod domem, odpalany co jakiś czas.
Do wyjazdu w tym roku praktycznie wystarczy tylko wymienić olej i można ruszać w nieznane.
Lecz aby dopieścić auto było by trzeba zrobić jeszcze:
-zamocować tylny zderzak. Aktualnie się trzyma. Z jednej strony zaczep się urwał przy zapychaniu.
-wymontować rozrusznik i sprawdzić szczotki. Najprawdopodobniej został źle złożony przez mechanika. Przez co gdy silnik jest gorący, nie chce zakręcić. Lecz na tradycyjny zapych pali na dotyk.
-Tylna lewa lampa, ma lekko zbite szkło, zostało uszkodzone na wskutek zapychania.
-Byłoby trzeba zajrzeć do zbiornika, gdyż pływak w nim, jest z innego modelu. Trochę przekłamuje wartość paliwa w zbiorniku.
-zamocować tylny prawy pas, gdyż na mecie został jednej z ekip pożyczony. Dorzucam go także
To praktycznie tyle. Jak widzicie auto jest gotowe do dalszej jazdy, zostały tylko drobiazgi :)
Auto robiłem z myślą o kilku wyjazdach, dlatego zostało wszystko robione na tip-top. Niestety plany się zmieniły.
Jeżeli kupujący sobie zażyczy pozwolę mu dalej korzystać z nazwy „Aligator Team”, dostanie także Fanpage, z ponad 100 polubień. Polonez jest znany w mojej okolicy i każdy go kojarzy. Nawet miałem okazję, dla kilku lokalnych szkół udzielić wywiadu i porozmawiać z uczniami.
Cena jaka mnie interesuje to 3900zł. Myślę, że jest to rozsądna propozycja za auto praktycznie gotowe do drogi. Ubezpieczenie oraz przegląd do czerwca.
W zeszłej edycji jechaliśmy komfortowo w 3 osoby, z pełnym bagażem. Koszt paliwa, hoteli, jedzenia itp. Zamknął się w 1000zł na głowę. Niech ktoś mi zorganizuje wczasy na 16dni, zwiedzając 9 krajów za 1000zł ;)
Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup, przyjedzie i dobijemy targu mogę zejść na przysłowiowe paliwo, jakieś 200zł.
Odpowiadam na e-maile co kilka godzin, na wiadomości prywatne na Fanpage’u co kilka minut, na telefony po godzinie 19. Dodatkowe zdjęcia bez problemu wyśle, udzielę także informacji na każde pytanie. Dużo zdjęć, jak i obszerna relacja na fanpage’u.
Dane kontaktowe
e-mail(prywatny szybciej odpowiadam) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 798509754
fanpage: facebook.com/aligatorteam [/url]

Dziwnym trafem forum blokuje mi wszystkie hostingi ze zdjęciami, dlatego zostaje tylko przejść na facebooka i obejrzeć. Bez obawy, profil jest publiczny, nie potrzeba się logować by przeglądać
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/01/28 20:48 #46825 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

A dlaczego to aż w trzech tematach wklejasz i zakładasz jeszcze nowy ?
Myślisz, że się lepiej sprzeda jak będzie go więcej na forum ?

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2018/01/28 20:59 #46826 przez Aligator Team

Aligator Team odpowiedział w temacie: SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

Nie. Jednakże temat został założony dlatego gdyż opis jest dosyć obszerny i mógłby zaginąć w tłumie zdjęć i krótkich wiadomość w innych tematach. Gdzie inni także wklejają linki do swoich ogłoszeń.
W nich został wklejony odnośnik do tego tematu. Chcę sprzedać te auto osobie która pojedzie na Złombol, dlatego jest na forum i linki są do forum.

Więcej
2018/01/28 21:50 #46829 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

Jakby każdy zakładał do swojego postu nowy temat to NIC byśmy nie znaleźli na tym forum. Dobrze jest patrzeć z perspektywy wszystkich użytkowników a nie tylko własnego interesu.

Więcej
2018/01/30 23:43 #46848 przez MSW

MSW odpowiedział w temacie: SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

Odpowiadasz na privy ziomek?

Więcej
2018/01/31 00:09 #46850 przez Aligator Team

Aligator Team odpowiedział w temacie: SPRZEDAM POLONEZ 1.6 GAZ GOTOWY DO ZŁOMBOLU

Niestety nie dostałem powiadomienia o wiadomości prywatnej, ale już na e-mail odpisuje :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008