Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Więcej
2018/04/11 22:08 #47335 przez WLKP

WLKP odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Nie używam co prawda Revolut (chociaż pewnie testowo zamówię), ale z mojego doświadczenia z kontem w ING:
Czechy, Słowacja, Węgry - winiety i płatności zwykłą kartą płatniczą, dobry kurs "bankowy" + 3% prowizji
To samo Serbia, bezproblemowa płatność na bramkach.
Na Macedonię dobrze mieć jakieś drobne Eurasy do płatności.
Natomiast na Grecję najlepsze rozwiązanie to założyć sobie konto w EUR. Ja mam darmowe konto PLN i EUR podpięte do jednej karty Visa. Jak aktualnie jest dobry kurs to doładowuje EUR, a karta sama rozpoznaje z którego konta brać. Polecam takie rozwiązanie.
Revolut podobno nie zawsze działa, a jeśli się nie siedzi w Peru, czy innej Kambodży, to trochę gra nie warta świeczki.

2016, 2017, 2018, 2019.
nawakacje.eu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/05/13 08:56 #47559 przez Brunatni

Brunatni odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Czy ktoś może testował ostatnio tą kartę Revolut za granicą i może podzielić się opinią ? Bo pomysł fajny, forma działania też, tylko kwestia tego jak to się faktycznie sprawdza w rzeczywistości. Po Polsce karta działa bez zarzutu, tylko nie mam możliwości przetestowania za granicą.

Więcej
2018/05/13 09:37 #47560 przez 308 Racing Team

308 Racing Team odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Testowałem w Izraelu, Holandii, Czechach i we Włoszech, Wszędzie bez problemu, chyba że sklep nie akceptował Mastercard (częste w NL i D). Ostatni raz wczoraj.

Więcej
2018/05/13 17:01 #47562 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Potwierdzam Izrael a także Islandię i Ukrainę. Wszystko gra.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2018/06/22 09:05 #47781 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Uwaga na bankomaty Euronet.

next.gazeta.pl/next/7,151003,23572388,uw...evolut.html#BoxBizCz

i ostatni akapit dość ważny:
(...) "Polski oddział Revolut jest, co oczywiste, niemile zaskoczony sytuacją, ale zwraca uwagę swoim klientom, że inni niż Euronet operatorzy bankomatów nie naliczają takich opłat. " (...)

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Podziękowali: TROLONEZ

Więcej
2018/06/23 11:52 #47786 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Dzięki za info Pegazy, trzeba będzie na to uważać. Mi właśnie przyszła karta i miałem zamiar trochę ją potestować w przyszłym tygodniu.

Więcej
2018/06/23 13:29 #47788 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Bo nie ma czegoś takiego jak "ZA DARMO". To Euronet musi kupić i serwisować bankomaty, płacić za dzierżawę miejsca i prąd, wynająć ochronę żeby dowieźć gotówkę itp. itd. Widocznie się nie dogadali. Przecież nie będą charytatywnie obsługiwać innej firmy.
Wydaje mi się, że z czasem coraz więcej operatorów będzie wprowadzało opłaty na te "darmowe" karty.

PS.
A tak z ciekawostek, jeśli się nie mylę, Revolut to firma rosyjska zarejestrowana w Wielkiej Brytanii.

https://www.facebook.com/seba.jacko
https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF
Złombol 2018 - OSK OLAF
Złombol 2019 - OSK OLAF

Więcej
2018/06/23 16:08 #47789 przez TROLONEZ

TROLONEZ odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

To że nic za darmo to wiadomo, każdy z operatorów się jakoś między sobą dogaduje. Ale żeby haratać ponad 20% kwoty jako prowizja bez informowania o tym przy wypłacie to już świństwo

Więcej
2018/06/25 09:20 #47801 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

W Bośni ponoć bankomaty Raiffeisen też doliczają jakąś prowizję.
Byłem teraz w Sarajewie i wszystko działa idealnie. W weekendy są dodatkowe prowizje od wypłąt i transakcji. Warto mieć to na uwadze, choć są to i tak mniejsze koszty niż przy karcie np z mBanku.

Więcej
2018/06/25 09:56 #47802 przez Brunatni

Brunatni odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Najlepszym rozwiązaniem jest gdzie tylko możliwe to płacić kartą, a nie wypłacać gotówkę z bankomatu. My chyba policzmy sobie ile w danym kraju szacunkowo wydamy na tankowania, koszty itp i zabierzemy częściowo gotówkę a na karcie pieniążki w razie czego w zapasie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008