Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Więcej
2018/07/04 17:13 #47884 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

A ktoś się może orientuje jak w tych krajach po drodze spoza UE czy strefy euro wygląda kwestia kantorów? Czy można np wziąć euro i jakieś drobne sumy po prostu wymieniać na miejscu?

https://www.facebook.com/seba.jacko
https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF
Złombol 2018 - OSK OLAF
Złombol 2019 - OSK OLAF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/07/04 17:24 - 2018/07/04 17:24 #47885 przez WLKP

WLKP odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Jechaliśmy w tym roku przez Albanię, Czarnogórę i Bośnię i wszędzie braliśmy po prostu z bankomatów. Jeśli się omija Raiffeisena to wypłata kosztuje ok. 3% całości.
Kantory są, wolę jednak wypłacić i się nie zastanawiać jak bardzo mnie ojebali na kursie. Często w tych krajach można płacić po prostu w euro. Do tego stopnia, że na kempingu w Albanii nawet nie potrafili podać ceny w lekach. Tak, czy inaczej z euro w portfelu krzywdy tam sobie nie zrobisz.

2016, 2017, 2018, 2019.
nawakacje.eu
Ostatnio zmieniany: 2018/07/04 17:24 przez WLKP.

Więcej
2018/07/11 13:46 #47962 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Jak długo czekaliście na kartę po zasileniu konta ? Dostaję ciągle maile abym zamówił kartę a wpłata już dawno wysłana.

Więcej
2018/07/11 14:39 #47964 przez maupole

maupole odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Ostatnio była jakaś informacja o ruchach KNF w stosunku do Revoult. Coś ze spóźnionym zwrotem pieniędzy itp. Nie mam więc nie wnikałem, teraz skojarzyłem. Może ktoś wie dokładniej?

Więcej
2018/07/11 17:55 #47966 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

swbr napisał: Jak długo czekaliście na kartę po zasileniu konta ? Dostaję ciągle maile abym zamówił kartę a wpłata już dawno wysłana.

jakieś 3 do 5 dni

Więcej
2018/07/27 17:07 #48194 przez Silent A

Silent A odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Revolut jest fajny ale jak na razie spotkałem się z 2 problemami:
1. W czasie weekendu pojawia się dodatkowa prowizja przy wymianach. Warto o tym pamiętać i wymianę robić na zapas w tygodniu, w razie czego zawsze możemy zrobić kolejną wymianę jak nam coś zostanie.
2. Karta nie zadziałała mi na stacjach samoobsługowych w Finlandii i Norwegii przy płatnościach w automacie na dystrybutorze. Wygląda na to że nie obsługuje tymczasowego blokowania pieniędzy. Jak na tej samej stacji wybrało się płatność w kasie a nie w automacie to karta działała. Nie chodziło o brak kasy na koncie bo było tyle ile trzeba. Karty z aliora działały w automacie.

Automatyczną konwersję kasy sprawdziłem (przypadkiem) i działa chyba nie do końca jak to sobie wyobrażałem - nie dobiera brakującej kasy do waluty którą chcemy płacić tylko jednorazowo wymienia całą kwotę z innej waluty na tą w której płacimy. W moim przypadku pomimo tego że miałem korony duńskie (ale za mało) to wymieniło mi korony norweskie na duńskie na całą kwotę którą miałem zapłacić. A to co miałem to mi dalej zostało.
Ogólnie karta działa dobrze, przy płaceniu dostaję info na komórce zanim potwierdzenie z czytnika skończy się drukować ;-) No i oczywiście nie ma problemu z dziwnymi walutami w krajach po drodze - płacisz kartą i już, a jak ci coś zostanie to sobie wymieniasz na inną walutę, czasami nawet z zyskiem jak waluta poszła do góry.

Więcej
2018/08/17 17:26 #48551 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Ja testowałem kartę w Chorwacji, Węgrzech, Słowacji, Czechach i na Litwie. Wszędzie bez problemu i po kursie o wiele lepszym niż bankowy. Polecam.

Więcej
2018/08/18 19:04 #48560 przez MDGrzybki

MDGrzybki odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

A powiedzcie jaka kartę wybrać visę czy master card ?

Więcej
2018/08/19 11:12 #48562 przez dziKUNY

dziKUNY odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

MDGrzybki napisał: A powiedzcie jaka kartę wybrać visę czy master card ?

widze tylko vise przy darmowym koncie.

tu jest link z darmowa dostawa karty jakby ktos jeszcze potrzebowal: roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/
przed chwila zamawialem, dziala

Więcej
2018/08/24 09:40 #48691 przez Poldolnięci

Poldolnięci odpowiedział w temacie: Revolut. Darmowa karta płatnicza multiwalutowa bez prowizji z dobrym kursem

Konto doładowujecie poprzez podpiętą kartę kwotą w PLN a potem w aplikacji wymieniacie ją na inną walutę (EUR) czy tylko doładowujecie PLN i samo się konwertuje?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008