Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Więcej
2018/05/17 09:49 #47584 przez KURT POLDSON

KURT POLDSON stworzył temat: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Witajcie Drodzy Złombolowcy
Problem jaki mnie niepokoji, to sprzeczne informacje odnośnie paszportu. Na stronie MSW dotarłem do informacji, że przez kraje tegorocznej Edycji Rajdu wystarczy dowód osobisty, natomiast znajomi, z którymi rozmawiałem opowiadali o kłopotach na niektórych granicach, ponieważ żądano od nich paszportu. Proszę o komentarz doświadczonych podróżników :)
pozdrawiam Kurt Poldson

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/05/17 22:25 #47590 przez Silent A

Silent A odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Dowód wystarczy, 3 lata temu objechaliśmy Serbie wokół na samych dowodach, nie mieliśmy paszportów. W ubiegłym roku jechaliśmy przez Serbie i jak dobrze pamiętam to też sam dowód wystarczał,. Dowód był wygodniejszy od paszportu bo w dowodzie nie ma nic do przeglądania - jest szybciej i nie zobaczą gdzie byliśmy (a z tym różnie bywa), no i nie przywalą pieczątki.
Ogólnie założeniem Złombola jest jechać przez kraje gdzie nie trzeba paszportu i wizy (wyjątek to był OS Afryka.)

Więcej
2018/05/18 00:43 #47592 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Wszystko zależy też od wybranej trasy, bo teoretycznie można nawet jechać tylko przez kraje należące do UE, ale jednak Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia oraz Serbia do niej nie należą. Dodatkowo Bułgaria, Chorwacja i Rumunia nie należą do Schengen.
Dlatego moim zdaniem paszporty lepiej przy sobie mieć i nasza załoga je zabiera.

https://www.facebook.com/seba.jacko
https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF
Złombol 2018 - OSK OLAF
Złombol 2019 - OSK OLAF

Więcej
2018/05/18 00:55 #47593 przez Silent A

Silent A odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Ja mówię z praktyki jak było
Albanie i Macedonie jechaliśmy w 2015 i 2017 na dowodach.
Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra jechaliśmy w 2015 na dowodach
Serbie jechaliśmy 2017 tylko tu już głowy nie dam że na samym dowodzie, mam jedną wbitkę w paszporcie więc z jednej strony pewnie dawałem paszport ale z drugiej już chyba dowód.
Paszport oczywiście warto mieć ale nie jest niezbędny, w 2015 w załodze był jeden paszport i 3 dowody i chyba po pierwszej czy drugiej granicy kolega zrezygnował z pokazywania paszportu i też dawał dowód bo szybciej i mniej pytań.

Więcej
2018/05/18 05:09 #47594 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Dwa lata temu wracaliśmy z Sycylii przez Albanię - sprawdzono tylko zieloną kartę - nie mieliśmy paszportów.

Więcej
2018/05/22 17:08 #47622 przez DZIKIE CIAPY

DZIKIE CIAPY odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Witam, my dwa lata temu jechaliśmy przez Kosowo i mamy pieczątki w paszportach. Lepiej mieć niż nie mieć :) I sprawdzcie daty ważnosci swoich dowodów osobistych, bo właśnie dwa lata temu chcąc wyjechać z Kosowa i wjechać do Serbii mieliśmy problem. Kolega miał nie ważny dowód, wbili nam pieczątki do paszportów i na granicy serbskiej nie chcieli nas wpuścić bo oni nie uważają Kosowa jako państwa, czy coś takiego i musieliśmy jechać na około! :ohmy: Pozdrawiam i do zobacznia na trasie :)

Więcej
2018/05/26 23:10 #47649 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Podobno faktycznie Serbowie robią problem jeśli wjeżdża się do nich z Kosowa, bo uznają ten teren za swój Z drugiej strony to sztuczny skorumpowany przez różne mafie twór pochopnie stworzony przy wsparciu i pomocy NATO nie wiadomo po co. Do dzisiaj muszą tam pomagać porządku pilnować.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2018/06/24 10:43 #47790 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Niezbędne dokumenty tożsamości trasa 2018

Cześć.
Warto sprawdzić ważność dowodu osobistego. Bo jest wydawany na 10 lat.
Pozdrawiam

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008