Jedzonko

Więcej
2018/08/28 13:37 #48844 przez ZŁOMBYCZKI

ZŁOMBYCZKI stworzył temat: Jedzonko

Cześć, jako ze w tym roku jedziemy pierwszy raz, chcielibyśmy spytać o wasze posiłki na kempingach. Co zabieracie z Polski, co warto zabrać ( poza słoikami), a moze lepiej kupować na biezaco w trasie? Może macie jakieś popisowe złombolowe dania? Pytam, bo obawiam się ze po kilku dniach mogę mieć lekki przesyt glutaminianu sodu :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/28 14:01 #48845 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Jedzonko

Napisze tak, za pierwszym razem pół bagażnika jedzenia, część wróciła do Polski, za drugim razem pół bagażnika jedzenia, w Wiedniu wyrzucaliśmy do kosza bo się od upałów zepsuło, w 2016 jadąc na Sycylię, wzięliśmy jedzenie tylko na pierwszy dzień, dalej żywiliśmy się kupując świeże jedzenie w lokalnych sklepikach, to samo w ubiegłym roku - polecam. Włoskie pomidory, hiszpańskie melony, francuskie pieczywo - dodatkowy urok Złombola.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2018/08/28 14:23 #48848 przez LosFavoritos

LosFavoritos odpowiedział w temacie: Jedzonko

Też jedziemy pierwszy raz, ale jedzeniowo 2-3 obiady jakieś zasłoikowane, zgrzewka, może dwie wody i kilka konserw na twarz, reszta raczej w okolicznych sklepach :)

"Robim co możem! Mocy przybywaj!"
Złombol '18 Katowice-Chalkidiki, całe 0 awarii ;)

Więcej
2018/08/28 14:41 #48849 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Jedzonko

Ja kupuje żywność liofilizowaną. Dobre są Lyo - szybko i smacznie i do tego zdrowiej niż chińskie zupki :)
Do tego parę turystycznych, a resztę po drodze za grosze można kupić

Więcej
2018/08/28 14:58 #48853 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Jedzonko

My żywimy się lokalnie po drodze. To dla nas dodatkowa atrakcja. Włoska kawa, francuskie bułeczki i wina itp. w tym roku kulinarnie też będzie ciekawie. Koszty są porównywalne z jedzeniem zabranym z PL a nie targamy pół bagażnika jedzenia. Tylko woda i coś na pierwszy dzień jedzie z nami.

Więcej
2018/08/28 15:52 #48856 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Jedzonko

Ja tylko do Skandynawii targam jedzenie bo po drodze po pierwsze drogo a po drugie na północy mało czegokolwiek po drodze...ale południe tylko pare kabanosów i 2 puszki z czymś na rezerwę. Reszta na trasie....cała przyjemność....no i Bałkany mają super kuchnię...nie mogę się doczekać

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2018/08/28 22:28 #48871 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Jedzonko

Mało żarcia, bo za dużo nie ma co brać, ale napoje mogą wyjść taniej zabrane z Polski. Z drugiej strony Bałkany poza Grecją nie powinny być droższe niż u nas. Edycje "zachodnie" nauczyły, żeby kolorowe napoje mieć swoje. Z drugiej strony edycja grecka 2012 była moim najtańszym Złombolem z wszystkich na których byłem.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008