BRDM na Złombolu

Więcej
2018/10/02 21:56 - 2018/10/02 22:06 #49088 przez BarkASY team

BarkASY team stworzył temat: BRDM na Złombolu

Na FB rozgorzała dyskusja na temat udziału pojazdu bojowego BRDM w kolejnej edycji. Z dotychczasowych wpisów wynika, że Darczyńca sponsoruje udział, dając reklamę i kasę na wyjazd oraz przygotowanie pojazdu. Mnie to śmierdzi ale mogę się mylić i oby tak było. Nie wiem co o tym myśleć bo wg mnie kłóci się to z ideą Złombola, z regulaminem chyba też
Jeszcze takie hasło "ileż można spierdolonezem XD
Nie o to chodzi w wakacjach"
Może odrobinę szacunku dla Uczestników? Już raz ktoś napisał że jazda Lublinem to pedaliada no i tylko drzwi ze swojego złombola przywiózł na metę.
. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 2018/10/02 22:06 przez BarkASY team.
Podziękowali: OSK OLAF, Tom Bombadil

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/10/02 23:42 #49090 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Widziałem ten temat, widziałem też ten wczorajszy o Lublinie który podobno złamał regulamin (wątek już usunięty), wcześniej widziałem też kilka innych.
Wszystkie te gównoburze łączy jedno - medium, Facebook.
Osobiście podziwiam Martynę (organizatorkę) że znajduje ciągle siły na prowadzenie tej grupy i ma zdrowie do tego co się tam dzieje.
Mi ręce opadły już dawno, a potrzebuję mieć je sprawne. Czasami tam zajrzę, ale staram się trzymać od tego co raz dalej, np. siedząc w garażu. Od wpisów na fejsie Darczyńcy się nie znajdą, fura się nie naprawi, a do startu zostało raptem 8 miesięcy.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: zaZUKowani

Więcej
2018/10/03 09:59 #49092 przez Kierowca Tourista

Kierowca Tourista odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Z Facebooka nie korzystam - ale temat sponsorowania załogi kiedyś się już pojawił. O ile pamiętam rozwiązanie takie nie było akceptowane - i według mnie słusznie. Celem rajdu jest zbiórka pieniędzy dla fundacji współpracującej z organizatorami, a nie materialne wspieranie uczestników i promowanie tego podczas Zlombolu. Bo nie uwierzę, że sponsor załogi nie będzie chciał się tym pochwalić.
A sam BRDM na pewno byłby ciekawym pojazdem -gdy wystartuje na normalnych zasadach.

Więcej
2018/10/03 10:15 #49096 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Sponsoring to kwestia bezdyskusyjna, nieregulaminowa.
To co się jednak dzieje w komentarzach na FB przy takiej dyskusji to dramat, po chwili ludzie zaczynają sobie cisnąć na wzajem...
Moim zdaniem grupa na FB nadaje się do oficjalnych komunikatów, dzięki temu trafią dla najszerszego grona odbiorców, i tyle.
Na pewno nie do lansu czym kto planuje jechać, albo co kto gdzieś usłyszał, albo po raz n-ty powtarzającego się pytania kiedy będą dyplomy.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: BarkASY team

Więcej
2018/10/03 10:53 #49098 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Regulamin regulaminem i powinien być przestrzegany...
Ale życie życiem przy ponad 800 autach przynajmniej część z nich jest pewnie w jakiś sposób dofinansowywana, choć oficjalnie nie jest to wykazywane.
Temat jest nie do udowodnienia, bo jeśli pieniądze zostały przekazane ekipie, to dopóki ktoś oficjalnie tego nie przyzna temat jest moim zdaniem nie do udowodnienia koniec kropka.
Tak więc takie ekipy moim zdaniem (prywatna opinia) są już na złombolu i będzie ich przybywać wraz z większą ilością aut.
Podziękowali: zaZUKowani, Bajkowy Team

Więcej
2018/10/04 15:56 #49110 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Ale czy mając takie informacje, że ktoś zebrał dużo i zapomniał wpłacić na Złombol ( choć już samo zbieranie to pogwałcenie regulaminu) nie powinien coś z tym zrobić? Zadałem takie pytanie jednemu uczestnikowi i temat nagle ucichł....
Podziękowali: zaZUKowani

Więcej
2018/10/04 19:43 - 2018/10/04 19:45 #49111 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Do mnie gość z BRDMa bardzo brzydko napisał na priv na FB i bardzo się przestraszyłem ;-)
Niejaki Sebastian Kwiatek
Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 19:45 przez BarkASY team.

Więcej
2018/10/04 19:58 #49112 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Jeżeli ktoś nie "czuje" tego punktu

4. SPONSORING
NIE DOZWOLONY! NIE DOZWOLONY! NIE DOZWOLONY! Naszą żelazną regułą jest 100% dla dzieci!
Przyjęcie sponsoringu prowadzi do natychmiastowej dyskwalifikacji lub do niedopuszczenia do rajdu.

to niestety ciężko coś z tym zrobić :(
Częste tłumaczenie to np. "gdybym nie pojechał [ze sponsorem] to na dzieciaki nie trafiłoby nawet te 1500".
To wszystko się rozbija o mentalność i elementarne podejście do zasad.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2018/10/05 08:56 - 2018/10/05 08:58 #49113 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Trochę się wtrące, co prawda nie śledziłem bardzo dokładnie dyskusji, zbyt szybko to się rozwijało, ale myślę że doszło do nieporozumienia. Ja zrozumiałem, że BRDM został zakupiony, będzie przygotowany oraz koszty podróży będą pokryte przez ekipę która będzie jechała, a Darczyńca widząc taki oryginalny pojazd, niewątpliwie przyciągający uwagę za uwidocznienie swojego loga jest skłonny przekazać dużą sumę na fundacje, bo za sumę jaka padła - 20000 PLN mają naprawdę zapewnioną sporą reklamę, pojazd z racji swojej oryginalności będzie często pokazywany, fotografowany, a o to w reklamie chodzi. Ja przynajmniej tak to odebrałem.
Odnośnie samego BRDM`a - jest to już hardkor, trochę takie ekstremum które pojawi się na starcie, ale jakoś nie wróżę przejechania dużego dystansu, może nie ze względu na ekonomię (paliwo, opłaty drogowe) choć też, ale ze względów techniczno-administracyjnych, tzn ciekawy jestem reakcji Policji i Służb innych krajów. Awaryjność przy długich przebiegach też może grać duża rolę, nie bez przyczyny przeważnie na dłuższe dystanse takie pojazdy wozi się na lawetach.
Może się mylę, może zobaczymy BRDM`a na mecie, a Daj im Boże, w końcu niektórzy wybierają All inclusive na Hawajach, a oni chcą wydać na ekstremalną przygodę.
Reasumując myślę że gównoburza na FB wynikła trochę z nieporozumienia.
Natomiast co do sponsoringu - no cóż karygodne, ale myślę, że przy takiej liczbie uczestników niestety nie będzie brakować "cwaniaków" chcących mieć dobry urlop za darmochę. Dlatego ja dalej skromnie będę przygotowywać swojego spierdoloneza, szukać darczyńców i uczestniczyć we wspaniałej imprezie zgodnie z ustanowionymi regułami.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2018/10/05 08:58 przez Pegazy. Powód: literówki

Więcej
2018/10/05 13:19 #49115 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: BRDM na Złombolu

Gość wygadał się w postach , że to sponsoring. "Darczyńca daje", "Darczyńca wybrał pojazd", "zależy od Darczyńcy czy będzie kolejny wyjazd" itd. Punktowałem człowieka to mi napisał , że "ma nadzieję że nie miniemy się na mecie". No zesrałem się ze strachu :-). poblokował możliwość komentowania na FB i mnie też. Ogólnie chamskie odpowiedzi itd. Jak dla mnie to jest ściema

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008