Moderacja forum

Więcej
2018/04/19 12:36 #47416 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Moderacja forum

Największym problemem na tym forum jest to, że jako moderator nie masz możliwości ingerowania w działy. Nie da się z tym zrobić porządku. Możesz jedynie czyścić/przenosić posty. To samo z tematami. Banować ludzi ( choć na szczęście póki co jeszcze nikogo nie trzeba było). itd.
Potrzebny byłby udział administratora który jest w stanie pozmieniać to i owo. Niestety każdy robi to charytatywnie i nie zawsze jest na to czas, co ja rozumiem.

Jeśli chcesz moderatora, to musisz się zgłosić do administratora aby nadali Ci prawa. Jednak wiele w robieniu porządku Ci to nie pomoże. Nie posklejasz merytorycznych postów np. na temat przeróbek w Żuku i nie złożysz tego w całość bo nie da się utworzyć działów gdzie można by posegregować na wypowiedzi np. dotyczące poprawy ładowania akumulatora, poprawy chłodzenia, zmian w układzie hamulcowym, przeróbek w instalacji, montażu dodatkowych okien itd itd. Można by zastępczo robić takie tematy i przenosić posty ale to i tak się rozjedzie, a zarządzanie tym forum na obecnym silniku jest trochę upierdliwe. Jak było po staremu jeszcze przed zmianą, dużo łatwiej mi się obsługiwało choćby przenoszenie postów. Wg mnie do póki nie zostaną pozakładane odpowiednio działy i nie zostanie to odpowiednio posegregowane, to za bardzo uporządkować tego forum się nie da. Jedynie można ograniczyć ilość mało przydatnych tematów poprzez ich kasowanie po czasie ( czyli najlepiej po zakończonej edycji Złombola). Z resztą w tym roku jeszcze nie ruszyła fala tworzenia masy nowych tematów przez świeżaków, którym nie chce się pogrzebać w tematach z poprzednich edycji. Kulminacja dopiero będzie ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/04/19 12:46 #47417 przez ŻuŻu Grzechotnik

ŻuŻu Grzechotnik odpowiedział w temacie: Moderacja forum

Wszystko rozumiem i wiem jak to wygląda z forami, leniwymi użytkownikami :)
To co piszesz, ingerowanie w dzialy itp, dobrze ze moderator nie ma mozliwosci edytowania, zreszta nie jest to konieczne zbyt czesto bo bylby jeszcze wiekszy galimatias. Zawsze mozna zrobic jakis plan i tylko przekazac adminowi propozycje, albo 'to do list' B)

Więcej
2018/10/09 14:27 #49141 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Strona GŁÓWNA www.zlombol.pl

Stawiam wniosek formalny ( i nie mówię tu o forum tylko o całej stronie)
o wyrzucenie niepotrzebnych, starych, nieaktualnych elementów ze strony.
Ktoś nie znający Złombola wszedł na nią poczytać i stwierdził, że tam jest "groch z kapustą"
i ciężko się poruszać po tak dużej ilości informacji
i ...
... zrezygnował ...
:( a szkoda.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2018/10/09 15:15 #49142 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Strona GŁÓWNA www.zlombol.pl

Ala montana napisał: Stawiam wniosek formalny ( i nie mówię tu o forum tylko o całej stronie)
o wyrzucenie niepotrzebnych, starych, nieaktualnych elementów ze strony.
Ktoś nie znający Złombola wszedł na nią poczytać i stwierdził, że tam jest "groch z kapustą"
i ciężko się poruszać po tak dużej ilości informacji
i ...
... zrezygnował ...
:( a szkoda.

Jakby ktoś też rzucił okiem czy edytor na forum się nie posypał to tez byłbym wdzięczny.
Od dawana nie ładuje mi się pasek z elementami do formatowania i nie działa podgląd :(

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2018/12/29 22:31 #49278 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Moderacja forum

Wielkie dzięki za gotowość do pomoc. Wyślij mi proszę namiary do Ciebie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i bardzo chętnie skorzystamy. W tle siedzimy z Przemkiem, Jerrym i kilkoma innymi osobami nad stroną, APPką oraz zapleczem dla uczestników. Forum i jego uporządkowanie od dawna leży nam na sercu. W tle dzieje się wiele i czasami aż za wiele. Wracając do tematu forum ustalimy co da się zrobić od strony technicznej aby życie moderatora było lżejsze...

Jeżeli chodzi o zbędne materiały na www proszę o wskazówki. Tyle nad tym siedzimy że czasami nie widzimy błędów/braku logiki, itd...

Pozdrawiam,
Marcin

ŻuŻu Grzechotnik napisał: Cześć, widzę że wątek na chwilę zboczył z tematu i będzie to miesięczny odkop, ale chce zaproponować swoją pomoc w moderacji forum. Sam wchodząc tu pierwszy raz trochę się pogubiłem i wytworzył się mały mętlik w mojej głowie.

Jestem tu nowy i liczę się z tym, że może spotkać się to z Waszą dezaprobatą, ale nie szkodzi zaproponować, zresztą myślę że poznanie się to tylko kwestia czasu :)

Mogę zająć się merytoryczną częścią tego forum choćby na próbę jeśli chcecie, póki jest jeszcze względny spokój na forum. Pracuje przy komputerze, a co za tym idzie mam mnóstwo czasu by przeglądać forum i na bieżąco wszystko porządkować.

Pozdrawiam, Kędzior

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2019/01/01 17:51 #49306 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Moderacja forum

Edytor, podgląd i załączniki znowu działają, dziękuję! :) :kiss: :woohoo:

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2019/01/05 14:36 #49378 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Moderacja forum

Przydało by się też spojrzeć na rejestracje bo nam boty forum spamują :)
Zniknął też gdzieś przy każdym poście przycisk "zgłoś do moderatora" czy jakoś tak

Więcej
2019/01/05 20:13 #49380 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Moderacja forum

I link do prywatnych wiadomości na górnej belce też zaginął :(

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2019/01/08 17:24 #49408 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Moderacja forum

nie da się usunąć spamu botów ?

Więcej
2019/01/08 18:19 #49411 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Moderacja forum

@swbr - pisałem o tym z Magdą ze Złombol Support Teamu i przekazała temat do odpowiedniego człowieka,
tymczasem moderatorom/administratorom forum pozostaje pudrowanie czyli kasowanie nowych wątków i banowanie kont botów :|

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008