Co można

Więcej
2020/02/14 08:20 #51576 przez nieškodzianka

nieškodzianka stworzył temat: Co można

Hej, to mój pierwszy wyjazd poza Europe autem i to jeszcze takim autem, zastanawiam się co można wziąć do samochodu żeby nie było później problemów,
narzędzia czy dodatkowe części to raczej nie problem ale czy można wziąć legalnie drugi akumulator(albo trzeci :) ); butla z gazem na kuchenke, albo jakbym zdecydował się wziąć migomat to do niego butla?
Czy ktoś się orientuje o jakiejś liście rzeczy zakazanych.
Dzieki
Podziękowali: JU-PI TEAM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/02/14 10:05 #51577 przez Wirtualni

Wirtualni odpowiedział w temacie: Co można

Generalnie możesz brać co chcesz, tylko w w ilościach, w granicach rozsądku. Póki nie są to produkty akcyzowe (alkohol, papierosy, etc) lub zabytki, całe lub w kawałkach rzadkie zwierzęta, raczej nie powinieneś mieć problemów na granicach, o ile wszystko mieści się w granicach rozsądku - jeśli weźmiesz ze sobą 5 akumulatorów, to może to sugerować, że chcesz je sprzedać, bo po co Ci 5 akumulatorów, itd.

Więcej
2020/02/14 11:05 #51578 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Co można

Na granicach jest zwykle limit wwożonego paliwa w kanistrach, 10L max chyba (ale to może się różnić w zależności od kraju).

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2020/02/14 11:19 #51579 przez Wirtualni

Od 7 lat jeżdżę na Złombol z kanistrem 20L (byłem na wszystkich granicach, które będziemy przekraczać) i nigdy nie było problemów, a na każdej granicy pytali co jest w środku (poza Ukrainą, kiedy wjeżdżasz do Polski, tam marudzą nawet na auto zatankowane do pełna), więc myślę, że do 20L raczej raczej nikt się nie przyczepi, ale więcej może być już problematyczne.

Więcej
2020/02/14 16:25 #51581 przez Gientkie Toporki

Gientkie Toporki odpowiedział w temacie: Co można

A macie jakieś doświadczenia z dodatkowym zbiornikiem paliwa? Planuję w Polonezie w miejscu koła zapasowego zamontować dodatkowy około 60 l zbiornik. Zastanawiam sie właśnie czy w różnych krajach mogą się czepiać?

Więcej
2020/02/14 16:56 #51582 przez Wirtualni

Generalnie nie będzie to fabryczny zbiornik paliwa, więc może zostać potraktowane jako próba przemytu, choć z doświadczenia wiem, że jedyną granicą, na której sprawdzają aż tak głęboko samochód, to Ukraina-Polska. Na żadnej innej granicy nigdy mi nie kazano nawet wyciągać bagaży, więc jest ekstremalnie mało prawdopodobne, aby ktoś się tym zbiornikiem zainteresował.
Ja kanister wiozę na dachu, więc go od razu widać, stąd zwykle pytali mnie o pojemność i co jest w środku, acz nigdy nikt nie sprawdzał co faktycznie jest w środku.

Więcej
2020/02/14 17:10 #51583 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Co można

Wirtualni napisał: Na żadnej innej granicy nigdy mi nie kazano nawet wyciągać bagaży, więc jest ekstremalnie mało prawdopodobne, aby ktoś się tym zbiornikiem zainteresował

Różnie z tym bywa... Nas dwa lata temu (na granicy albańsko-macedońskiej) Albańczycy ściągnęli do "szopy" i sprawdzali Lublina z kanału od dołu, z drabiny od góry i kazali też wypakować wszystkie bagaże z tyłu (sprawdzali nawet czy nie ma tam podwójnej ścianki). Najprawdopodobniej szukali papierosów, bo o nie kilka razy pytali.

https://www.facebook.com/seba.jacko - https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF #09
Złombol 2018 - OSK OLAF #822
Złombol 2019 - OSK OLAF #59
Złombol 2020 - OSK OLAF #

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008