Fiat 125p

Więcej
2020/03/03 14:07 #51765 przez RedDragon125p

RedDragon125p stworzył temat: Fiat 125p

Cześć wszystkim , jade pierwszy raz fiatem 125p, prosze o rady starych złombolowiczów, sugestie co się najbardziej psuło jakie części warto zabrać i na co zwrócić szczególna uwagę przy przygotowaniach auta do trasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/03/04 08:45 #51772 przez sołtys

sołtys odpowiedział w temacie: Fiat 125p

Jechałem fiatem 125p w 2011 do Lochness. Moja Rada.
1. Sprawdź porządnie auto przed wyjazdem i wymień wszystkie zużyte elementy,
2. Przeprowadz porządną regulację zaworów gaźnika i zapłonu z wymianą kabli świec przerywacza i kondensatora, można też wymienić cewkę, kopułkę i palec ale to nie jest mus.
Na drogę zabierz:
1. stare graty z punktu 2.
2. możesz zabrać 1 komplet łożysk do kół przód + tył ( o ile ich nie wymienisz przed wyjazdem)
3. Jeżeli masz zabierz alternator cały komplety ale to nie mus.

Ja w drodze miałem tylko zestaw narzędzi i części do układu zapłonowego. W trasie padł nam alternator (spaliła się dioda) dojechaliśmy z uszkodzonym ładowaniem które waliło 20 30v na instalację, więcej usterek nie miałem. Generalnie zgodnie z prawem Murphy'ego i tak zepsuje ci się coś czego miał nie będziesz, a całego auta na zapas nie zabierzesz wiec się tym nie przejmuj. Podstawa to porządny przegląd przed jak nie chcesz mieć problemów w drodze.

W 2013 jechałem żukiem na nordkapp aut zrobione j/w po drodze padł kondensator więcej usterek nie było. Złombol to też kwestia szczęścia są awarie których w drodze nie ogarniesz nie wszyscy dojeżdżają ta niepewność to także część przygody. :)

Więcej
2020/03/04 14:14 #51773 przez ChleBoluś

ChleBoluś odpowiedział w temacie: Fiat 125p

Ja bym dodal od siebie - Sprawdz uklad chlodzenia

Więcej
2020/03/05 22:03 #51793 przez RedDragon125p

RedDragon125p odpowiedział w temacie: Fiat 125p

Wielkie dzięki za wskazówki :) :)

Więcej
2020/03/06 11:53 #51802 przez Wirtualni

Wirtualni odpowiedział w temacie: Fiat 125p

Ze względu na wadę konstrukcyjną oraz górzysty teren, w który jedziemy, polecam zabrać ze sobą albo kompletną półoś tylną, albo łożysko, pierścień osadczy, palnik/kuchenkę na propan/butan oraz piłkę do metalu. W górach kulkowe łożyska, kompletnie nieprzystosowane do obciążeń poprzecznych, a zastosowane w półosiach tylnych, zużywają się w zastraszającym tempie. Poza tym wszystko, co napisał `sołtys`. Polecam też sprawdzić kapsle zaślepiające otwory technologiczne w bloku silnika, lubią rdzewieć, a w trasie ciężko je wymieniać lub kleić na Poxilinę.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008