Kosztorys wyjazdu

Więcej
2022/05/15 13:16 #52786 przez Pug_Zone

Pug_Zone stworzył temat: Kosztorys wyjazdu

Mam pytanie ile kosztuje wyjazd. Chcemy przygotować pełen kosztorys, który poza kosztami składki uwzględni:
1. średni koszt nclegów
2. średni koszt wyżywienia
3. paliwo
4. napraw
5. rezerowe, nieprzeidziane koszty
Proszę napiszcie jakie według was koszty uwzględnić, co jeszcze dodać do listy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/05/15 13:37 - 2022/05/15 13:38 #52787 przez maupole

maupole odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

W sumie macie najważniejsze, jeszcze winietki, jakieś płatne odcinki ewentualnie i ewentualnie jakieś ubezpieczenie na wypadek holowania.
Pozdr
Ostatnio zmieniany: 2022/05/15 13:38 przez maupole.
Podziękowali: Pug_Zone

Więcej
2022/05/17 12:33 - 2022/05/17 12:37 #52794 przez 123tomek

123tomek odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

Winietki na trasie wschodniej to 64 zł za Słowację i 64 zł za Węgry (ceny w zeszłym roku, kupowane bez pośredników na stronach www) oraz kilka euro na autostrady czy tunele w Chorwacji i w Czarnogórze. Zależy jak zaplanujecie sobie dokładnie trasę.
Co do ubezpieczenia na holowanie to pytanie czy na nasze złomki są dostępne oferty takich ubezpieczeń. My jedziemy po raz pierwszy dwudziestoletnim autem, wcześniej byłem na Bałkanach dwa razy ale dużo młodszymi pojazdami z pełnym AC i dodatkowych holowaniem.
Noclegi - planujecie po drodze w połowie trasy jakieś kwatery czy spanie na dziko. Na miejscu koszt zakwaterowania 6-8.09 macie podany (przy zakupie online 14,76 Euro, gotówka na miejscu 20 Euro).
Wyżywienie - znowu zależy od tego czy targacie swoje zapasy konserw, zupek błyskawicznych, grillowanie czy jednak stawiacie na regionalne jedzenie i zakupy w knajpach. Jedzenie raczej na całej trasie tańsze niż u nas (mowa cały czas o trasie Wschodniej).
Paliwo - w zeszłym roku ceny LPG były najwyższe na Węgrzech (przy średniej cenie 2,65zł na Węgrzech kosztowało 3,90zł więc x1,5 niż w Polsce). Obecnie mamy to co mamy i trudno powiedzieć czy będzie coś taniej niż teraz na stacjach. Koszty paliwa są z pewnością wyższe o połowę niż rok temu.
Naprawy - wielka niewiadoma ale jak to inni piszą grunt to duży zapas cytrynówki, tak ze 2 kartony ;)
Inne koszty - ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia, ewentualnie jakieś mandaty, koszt zaświadczeń o szczepieniu - jeżeli nadal będą wymagane (np. rok temu w BiH) i koszty tabletek na kaca ;)
Ostatnio zmieniany: 2022/05/17 12:37 przez 123tomek.
Podziękowali: Pug_Zone

Więcej
2022/05/24 15:53 #52806 przez RafałR

RafałR odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

Przeczytam sobie na spokojnie.

Więcej
2022/05/24 20:26 #52807 przez yoshi

yoshi odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

Też to wszystko sobie kalkuluję i wyszło mi minimum 10k za całą przygodę - 5k auto (zakup i przygotowanie) 5k wyprawa :) Do piątku podejmę decyzję czy jadę.

Pozdrawiam,
Łukasz

Nazwa załogi: "puki co brak"

Więcej
2022/06/03 16:46 #52827 przez NIEBIESKIE-PTAKI

NIEBIESKIE-PTAKI odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

Witam
Nie kalkuluj w kosztach wyjazdu-cana samochodu 5k-jak pojedziesz raz ,bedziesz chcial jechac w kolejnych latach.Slowem samochod kupujesz na kilka wyjazdow

Więcej
2022/06/28 09:21 #52844 przez MahdaTravel

MahdaTravel odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

Hej! Pytanie do doświadczonych w poprzednich Złombolach. Jaki mniej-więcej koszt imprezy trzeba szacować? Wiem, że Bałkany będą tańsze niż taka Hiszpania czy Irlandia. Albo może ktos ma już wstępny kosztorys?

Więcej
2022/06/28 10:12 - 2022/06/28 10:12 #52845 przez yoshi

yoshi odpowiedział w temacie: Kosztorys wyjazdu

Ja nigdy na Złombolu nie byłem, w tym roku chcę jechać pierwszy raz. Koszty zależą od tego gdzie będziesz spał/spała i co będziesz jadł. Nie ukrywam, że Rajd Koguta, który miałem ostatnio okazję zaliczyć wyszedł mnie 7k: paliwo, noclegi, żarcie. Ale to dla tego, że jechałem z synem, a żona dojechała drugim samochodem z resztą dzieci.
Na Złombol na pewno będę chciał ograniczyć koszty do minimum. Czyli paliwo liczę średnio 10zł/l, do zrobienia ~3500km, do tego opłaty za autostrady - to są stałe koszta. Spać możesz gdzie popadnie w namiocie - odpadną koszty za noclegi. Żarcia też możesz zabrać z domu np. jakieś puszki czy inny suchy prowiant. Mi wyszło 5k zł w opcji oszczędnej (za mnie i syna), dużo i nie dużo, to już każdy indywidualnie liczy.
Na razie muszę przygotować auto, uszczelka pod głowicą sama się nie naprawi :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Nazwa załogi: "puki co brak"
Ostatnio zmieniany: 2022/06/28 10:12 przez yoshi.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008