Flashback 2012

Więcej
2022/07/31 15:56 #52945 przez NimNiej Team

NimNiej Team stworzył temat: Flashback 2012

Witam.

Czy ktoś z jadących w 2012 roku jest w stanie nanieść na mapę ten najdzikszy fragment Albanii który jechało się górami po autostradach których nie było i droga 100km zajmowała 9 godzin? Powiedzmy od miejscowości Fier do Olimpii? Bo próbuje sobie przypomnieć już jakiś czas i pamięć za słaba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/07/31 23:18 #52947 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Flashback 2012

Ale wtedy było mega soczyście...
Nie mam niestety śladu trasy, ale pamiętam jedno - Tepelene, od tego miejsca było można odetchnąć

Notatki:

Chyba za Fier’em skończyła się dobra droga i zaczęła górska serpentyna. Nie zawsze asfaltowa, przeważnie dziurawa. Zaczęło się też już robić ciemno.

Zaczęliśmy wymijać załogi, które wyruszył przed nami.

Nim dalej, tym zaczęło być ciężej, górską żwirową serpentyną przebijały się nawet TIRy.

Wskazania GPSu dawały jednak nadzieję, w okolicach Tepelene droga łączyła się z inną główną drogą – zaczęliśmy znowu jechać po asfalcie, nawet bez większych dziur i z każdym kilometrem było lepiej. Do granicy z Grecją zostało ok 50km.

Zanim dojechaliśmy do Ioannina i wjechaliśmy na autostradę, przez pierwsze kilkanaście kilometrów na drogę kładła się mgła, drastycznie ograniczająca widoczność.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2022/08/01 12:16 #52948 przez maupole

maupole odpowiedział w temacie: Flashback 2012

Nie byłem wtedy, ale szczerze liczę, że przez 10 lat to i w Albanii zdążyło się trochę zmienić na lepsze :D

Więcej
2022/08/01 13:13 #52949 przez NimNiej Team

NimNiej Team odpowiedział w temacie: Flashback 2012

Ja pamiętam to tak:
Fier, miasto z pokradniętymi wszystkimi studzienkami kanalizacyjnymi i milionem tuktukow jeżdżących labiryntami między dziurami, godzina około 19, mnóstwo aut Złombolowych na stacji obserwowanej przez lokalnych małolatów, którzy odkrywając że jesteśmy z Polski, odjechali Audi bez tablic z kciukiem w górę i hasłem "Polonia Ok".

Wyjazd drogowskazami w kierunku Gjirokaster serpentyną bez asfaltu, kawałkami korytem rzeki z niezliczoną ilością ciężarówek bez świateł w środku nocy i stacja LPG w każdej wiosce po drodze która miała więcej niż dwóch mieszkańców.

Dojazd do granicy, chyba Kakavije o 4.30.

Właśnie nie chodzi mi o to że jest lepiej po tylu latach, bo jest na tej trasie całkiem działająca nowożytna autostrada z czasem przejazdu 1,5 godziny, tylko czy tamta droga istnieje i da się nią przejechać z kamerą.

Więcej
2022/08/04 09:39 #52954 przez RafałR

RafałR odpowiedział w temacie: Flashback 2012

Najprostszą odpowiedzia na pytanie jest po prostu wybrac się tam i zobaczyć ;)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008