Złombol 2023

Więcej
2023/01/08 18:58 #53258 przez Pozor Team

Pozor Team odpowiedział w temacie: Złombol 2023

Jak dla mnie to wpisowe nie powinno mocno ograniczac, cel jest jak najwiecej zebrac tak wiec im wiecej chetnych tym lepszy efekt zbiorki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/01/11 07:13 - 2023/01/11 07:15 #53263 przez 123tomek

123tomek odpowiedział w temacie: Złombol 2023

Silent A napisał: Szczyt na drogach? zależy na jakim kierunku. Na północy (Finlandia, Norwegia, Szwecja) w lipcu nie ma tłoku na drogach.
Być może to będzie prawdziwy kierunek północny jak Norwegia - czyli drogo, co odstraszy imprezowiczów.

Akurat uważam, że to nie imprezowicze narzekali na warunki i ogólne niedogodności. Tym wystarczy spokojnie to co było. Generalnie nie ma co uogólniać, która grupa najbardziej marudziła, bo najpewniej w każdej się takie osoby znalazły.

Co do kosztów. Zwiększenie minimalnej kwoty darowizny nie rozwiązuje problemu, wręcz tylko zaszkodzi. Naszej ekipie udało się zebrać czterokrotność wpisowego tylko dlatego, że Olek jeździ po całej Polsce i ma wiele kontaktów. Pracując stacjonarnie trudno zebrać większe datki, choć i mi też się udało zebrać dużą kwotę od dużej firmy (dostawca oprogramowania) ale wyłącznie dlatego, że wśród ich zarządu jest człowiek Złombolowiec. Inni dostawcy nawet nie podjęli tematu. Pozostałe lokalne firmy nawet jak już coś wpłacali to niewielkie kwoty. W efekcie odpadną osoby, które niekoniecznie narzekają.
Czy zmniejszenie zainteresowania Złombolem to faktycznie cel, który chce osiągnąć Organizator? Nie idźmy tą drogą.

Jak dla większości, forma jaka była do tej pory była najwygodniejsza - na mecie była możliwość wykupienia miejscówki (także z dużym wyprzedzeniem). Ja nawet przez sekundę nie obwiniałem Marcina czy Martyny za niedoskonałości, bo od początku miałem świadomość, że zawieram "umowę" z Albańczykiem, czyli pretensje mogę kierować do niego.

Co do kierunku. Kierunek "zimowy" to wyższe koszty, to także odsiew osób usiłujących ze Złombola zrobić sobie normalny urlop. To nie gwarantuje odsiewu osób narzekających, choć sam Marcin mówił, że jednak na "zimówki" jeździ raczej ekipa tych wytrwalszych, którym takie pierdoły jak niewygody, nie przeszkadzają.
Jednak mówił też, że ma świadomość, że w ostatnich latach (pandemia, wojna na Ukrainie, inflacja) coraz trudniej odłożyć środki własne oraz zdobyć darowizny i obawia się, że stracą na tym najbardziej dzieciaki.

W jakim kierunku zdecydowali się pójść - myślę, że dowiemy się niebawem i mam nadzieję, że nie ze szkodą dla idei.
Ostatnio zmieniany: 2023/01/11 07:15 przez 123tomek.

Więcej
2023/01/13 22:08 #53266 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Złombol 2023

Myślę, że nie ma co dywagować co będzie tylko poczekać na informacje. Edycja teoretycznie "zimna" ma zwykle mniej załóg niekoniecznie dlatego, że jadą najwytrwalsi. Niektórzy po prostu mają w tym czasie zaplanowany urlop z rodziną a inni jak np ja nie mogą pojechać w lipcu, bo u mnie maj,czerwiec,lipiec i początek sierpnia to najlepszy czas w firmie na zarabianie kasy i najlepsza koniunktura, w tym pewne usługi sezonowe, których potem już nikt nie robi do kolejnej wiosny. Z tego względu nigdy nie byłem i raczej nie będę na Złombolu w tym czasie bo żyć za coś niestety trzeba i tymi miesiącami zarabiam na ten gorszy czas. Zresztą obecnie nawet nie mam czym jechać, bo nasza fura została zdezintegrowana ale mam nadzieję, że upoluję taką samą, choć póki co nie ma praktycznie ofert. Przy tej liczbie ludzi jaka się przewija zawsze będzie coś nie tak i zawsze będzie jakaś poruta. Kto sięgnie pamięcią przypomni sobie akcje z nożami, metę bez mety, kemping na trasie którego nie było i inne takie. To wszystko po prostu zrobiło się już za duże.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Podziękowali: zaZUKowani

Więcej
2023/01/17 20:27 #53268 przez yoshi

yoshi odpowiedział w temacie: Złombol 2023

Mi akurat pasował by okres wakacyjny, bo wtedy mógłbym się wybrać z całą rodziną na dwa auta od razu na wypoczynek. W zeszłym roku nie zdążyłem z autem, ale mam nadzieję, że w tym roku się uda. Na pewno 8.06. startuję z synem w Rajdzie Koguta :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Nazwa załogi: "puki co brak"

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008