Zaznacz stronę

Jednoślad Challenge VI by Złombol

To co Jednośladowcy lubią najbardziej! Charytatywny challenge na dwóch kołach z zbiórką na wakacje i pomoc psychologiczną dla dzieci z domów dziecka!?

Już we wrześniu zabieramy jednoślady na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża Polski! Highway through Hel! A właściwie na Hel, ponieważ zamierzamy przejechać jednośladami od Północno-Zachodniego krańca Polski, aż do Helu, w miarę możliwości nie odrywając kół od piaszczystego wybrzeża Bałtyku! Brzmi ciekawie? I tak właśnie będzie!
Jednoślad, na nim Ty i komary na zębach!
Gdyby to było tak proste… ?
Nie będziemy Was oszukiwać – ten CHALLENGE to nie przelewki! Mimo, że trasa jest prosta i płaska, to mało który sprzęt i mało która psychika będą w stanie jej podołać! Uwierzcie nam, wiemy coś na ten temat: Jechaliśmy już z północy na południe, z południowego zachodu do stolicy Wielkopolski, byliśmy w Bieszczadach i na Mazurach, za każdym razem robiąc ‘w siodłach’ po 500 – 600 km.
Tym razem planujemy jechać wzdłuż polskiego wybrzeża. Będzie się działo!
Kilometry wzdłuż piaszczystych wydm i łańcuchy napędowe zardzewiałe od słonej morskiej wody, a do tego niezliczone awarie i porażki!
Ile trwa wymiana silnika w Romecie? Ile razy można zakładać spadnięty łańcuch w Motorynce? Gdzie szukać zgubionej iskry? Co poradzić na brak paliwa pośrodku niczego? Wszystkiego tego dowiecie się, jeżeli postanowicie z nami wystartować!

 

Piątek 08.09, wczesnym rankiem

ruszamy z jednej z wysp Uznam lub Wolin, z zamiarem pokonania pierwszych 200 km. Nocleg zaplanujcie w okolicy pięknego, nadmorskiego Jarosławca, tak żeby następnego dnia wyruszyć w dalszą trasę. Tym razem będzie to około 190 kilometrów na Hel!

 

Przydatne linki:

Regulamin

Event Profile

Event Donation

Event Live

Tak jest!

Tę edycję śmiało można nazwać Pierwszą Międzynarodową Edycją Jednoślad Challenge! Zaczynamy na granicy Polsko-Niemieckiej, a kończymy na przepięknym półwyspie Helskim, ale bez ciśnienia ?!
Chcemy zostać tam do 10.09, bo mamy tam jeszcze jedną robotę ?
Plan jest prosty i być może nawet wykonalny, ale wszystko zależy od naszych sprzętów i naszej silnej psychiki (żeby nie powiedzieć twardych tyłków
?).
Podejmiesz wyzwanie? Jeżeli tak, to jak to mówią:
Stay tuned!
Szykuj sprzęt!
Docieraj, jeździj i obserwuj!
Jak jeździ to nie kombinuj!
Testuj swoją wytrzymałość!
Rozglądaj się za noclegami!
Szykuj się na niezłą przygodę ?