Zaznacz stronę

Olympic Złombol 2012 

Katowice – Archaia Olympia via Balkan

Magazyny pękają od prezentów dla dzieci!

Mamy już terminy rozdania darów:

Trasa I

10.12.2012
Kuźnia Raciborska
Rybnik 
Gorzyczki 
Cieszyn  

Trasa II

13.12.2012
Bytom Wrocławska
Piekary Śląskie
Bytom Plac Jana 
Mysłowice

….parę informacji, co Was czeka w 2012….Olympic Złombol! 

Katowice – Archaia Olympia. 776 p.n.e powstały tam igrzyska olimpijskie. Żadne inne miejsce na świecie tak bardzo nie łączy starożytności z współczesnościa!

Złombol goes Olympia….będą przygotowania, będzie pot ale nie bedzie złotych medali! Dla uczestników 6. Edycji Złombolu oznacza to przejechanie Polski w kierunku południowym, przejechanie Słowacji, Węgier, Słowenii, Bosnii, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii i przeprawę przez Grecję do półwyspu Peloponez aż w końcu dotrą do Olimpii. Po drodze czeka na nich walka z upałami, długim dystansem, podjazdami w górach, złymi drogami, Bałkańskimi niespodziankami, czekają na nich jak co roku rozmaite i nie kończące się awarie, nerwowe załamania, piękne widoki, ciepła woda (i wóda), słynna Złombolowa integracja i wiele więcej! Nigdy wcześniej Złombol nie był tak daleko na południu! 

Skrót najważniejszych informacji:

Trasa Katowice – Archaia Olympia. 

Zobacz mapę

Termin: wyjazd 15.09.2012, dojazd 19.09.2012r. 

Informacje o Złombolu

Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji z celem uzbierania pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z Śląskich domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji i do słynnego Loch Ness aby pokazać, że mimo wszystkich obaw da się dojechać takimi „złomami” do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duże odległości, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii, chaos w Stambule, nieskończone zachodnie autostrady i szkockie Highlands. Trzeba mieć świadomość, że Złombol nie jest zorganizowaną wycieczką zadbanych Youngtimerów. Złombol, to nie są wakacje w komfortowym hotelu z katalogu Waszego zaufanego biura podróży. Zlombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia z strony organizatorów! (to nie jest tylko chwyt marketingowy!!) Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma psychologa, nie ma części, sprzęt którym jedziemy jest stary i zmęczony! Nie zapewniamy wodzireja, niańczenia, rozpatrywania skarg i zażaleń, demokracji, wygodnych noclegów ani dobrej pogody! Nikt wcześniej nie sprawdza trasy ani miejsc noclegów! Nie znajdziecie informacji o aktualnym Złombolu ani na Tripadvisor ani w przewodnikach Pascal! Wyjazd to duża niewiadoma! Od uczestników bezwzględnie wymagamy samodzielności wyprawowej!Istnieje ryzyko, że w razie poważnej awarii, będziecie musieli utylizować wasz pojazd po drodze i wracać w inny sposób do Polski! Jest tak, bo Złombol polega na tym, aby zrobić coś wyjątkowego! Jest to wielki wyczyn! 

Jeżeli dalej jesteście zainteresowani, aby do nas dołączyć, to przeczytajcie w jaki sposób zbieramy pieniądze dla dzieci i jak wygląda wyjazd: Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszych samochodach. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Z tych wpłaconych środków 100%!! jest wykorzystane na prezenty dla dzieci z domów dziecka! 

Doszliśmy do kolejnej przeszkody dla naszych uczestników: Całość wyjazdu musicie opłacać w własnym zakresie. To jest zakup auta, przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady, promy, naprawy po drodze, lawety, naklejki! Całość wpłaconych pieniędzy na konto fundacji idzie na dzieci….nie ma jakiegokolwiek finansowego wsparcia dla uczestników (ani dla organizacji Złombolu)! Dalej zainteresowani? 

Wyjazd wygląda tak, że są ustalone punkty noclegowe, w których się spotykamy. NIE są one sprawdzone i bywają różnego rodzaju utrudnienia jak na przykład brak istnienia danego miejsca noclegowego jak stało się w Rumunii lub 1! ubikacja dla 400 osób jak w Loch Ness. Trasę odbywacie w własnym zakresie, nie jedziemy cały czas w jednym konwoju! Zalecamy CB Radio aby ułatwić komunikacje z innymi uczestnikami i zmniejszyć koszty roamingu! 

Złombol nigdy nie dotarł tak daleko na południe! 

Będzie bardzo extremalnie! Będzie wielki wyczyn!

Będą upały!

Będzie wielka przygoda!

 

Zapraszamy również na forum, gdzie możecie porozmawiać z innymi uczestnikamii zainteresowanymi. Zobaczcie dokładne informacje o trasie.

Chcesz pomóc dzieciom? Fundacja Nasz Śląsk im. Gen. Jerzego Ziętka KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70

Subkonto Zlombol: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859