Zaznacz stronę

Złombol 2011 goes Nessie: Katowice – Loch Ness, Scotland

….parę informacji, co Was czeka w 2011:

 

Złombol goes Nessie! Katowice – Loch Ness. A dokładnie oznacza to dla uczestników przejechanie Polski w kierunku zachodnim, przejechanie Niemiec, Holandii, Francji, przeprawę przez kanał La Manche do Anglii, walkę z Londynem i w końcu przeprawę przez szkockie Highlands aż do słynnego Loch Ness w wielkiej dolinie Great Glen, która powstała 400 mln lat temu. Czeka nas zmierzenie sił na niemieckich Autobanach bez zbędnych ograniczeń prędkości (szczególnie Żuki i Nysy skorzystają), czeka nas walka z górami w niemieckim Harz i strome podjazdy w okolicach Kassel.

 

Będziemy musieli jeździć po lewej stronie (czego się bardzo boimy), czeka nas poszukiwanie potwora w lodowatych i głębokich wodach Loch Ness, czekają nas jak co roku rozmaite i nie kończące sie awarie, nerwowe załamania, piękne widoki, słynna Złombolowa integracja i wiele więcej! Jest to najdalsza trasa w historii Złombolu! Mamy ponad 2500km do przejechania na kołach!

 

Skrót najważniejszych informacji:

Trasa: Katowice – Loch Ness.

 Termin: wyjazd 23.07.2011 – dojazd do mety 27.07.2011r

Wyświetl większą mapę

Informacje o Złombolu:

Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji z celem uzbierania pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe i do Azji aby pokazać, że mimo wszystkich obaw, da się dojechać takimi „złomami” do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: Alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duża odległość, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii i chaos w Stambule.

 

Trzeba mieć świadomość, ze Złombol to nie jest zlot zadbanych Youngtimerów z zorganizowaną wycieczką. Złombol, to nie są wakacje w komfortowym hotelu z katalogu Waszego zaufanego biura podróży. Złombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia z strony organizatorów! Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma psychologa, nie ma części, sprzęt którym jedziemy jest stary i zmęczony! Nie zapewniamy wodzireja, niańczenia, rozpatrywania skarg i zażaleń, demokracji, wygodnych noclegów ani dobrej pogody! Od uczestników bezwzględnie wymagamy samodzielności wyprawowej! Istnieje ryzyko, że w razie poważnej awarii, będziecie musieli utylizować wasz pojazd po drodze i wracać w inny sposób do Polski! Jest tak, bo Złombol polega na tym, aby zrobić coś wyjątkowego! Jest to wielki wyczyn! 

 

Jeżeli dalej jesteście zainteresowani, aby do nas dołączyć, to przeczytajcie w jaki sposób zbieramy pieniądze dla dzieci i jak wygląda wyjazd. Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszych samochodach. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Z tych wpłaconych środków 100%!! jest wykorzystane na rzecz dzieci z domów dziecka! 

 

Doszliśmy do kolejnej przeszkody dla naszych uczestników:

Całość wyjazdu musicie opłacać w własnym zakresie. To jest zakup auta, przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady, promy, naprawy po drodze, lawety, naklejki! Całość wpłaconych pieniędzy idzie na dzieci….nie ma jakiegokolwiek finansowego wsparcia dla uczestników!

 

Dalej zainteresowani?

Wyjazd wygląda tak, ze są ustalone punkty noclegowe, w których się spotykamy. Trasę odbywacie w własnym zakresie, nie jedziemy cały czas w jednym konwoju! Zalecamy CB Radio aby ułatwić komunikacje z innymi uczestnikami i zmniejszyć koszty roamingu!

 

Złombol nigdy nie dotarł tak daleko!

Będzie bardzo extremalnie!

Będzie wielki wyczyn!

Będzie wielka przygoda!

Dalej zainteresowani?

Na pewno?

Zapraszamy również na forum, gdzie możecie porozmawiać z innymi uczestnikami i zainteresowanymi.

 

Chcesz pomóc dzieciom?

Fundacja Nasz Śląsk im. Gen. Jerzego Ziętka

KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70

Subkonto Złombol: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859