Zaznacz stronę
Nazwa edycji Over the rainbow daje nam nadzieję na Złombolową podróż w 2021. Jesteśmy niczym Dorotka z „Czarnoksiężnik z Oz”.
 

ZŁOMBOL w 2010 roku był dla nas przełomowy! Pierwszy, który opuścił kontynent Europejski i pierwszy na dużą skalę. Wtedy, aż 121 teamów wyruszyło z nami w niesamowitą podróż pełną przygód i wyzwań. Czwarta edycja Złombolu spowodowała, że zakochaliśmy się w Turcji! Poznaliśmy kulturę, uwiodła nas tamtejsza kuchnia, a to jak serdecznie zostaliśmy przyjęci przez jej mieszkańców wspominamy do dziś. Meta w Stambule ukoronowana przejazdem przez Bosfor na kontynent azjatycki był dla nas magicznym momentem. Minęło 10 edycji, poznaliśmy inne fascynujące miejsca, kraje i trasy, a teraz czas na powrót do Turcji!

Tegoroczna trasa to superlatyw, który trudno nam ująć w słowa. Najchętniej wystartowalibyśmy w tej chwili, wstali od komputera i wyruszyli do Burhaniye. Ale po kolei. Kierunek wschodnio-południowy daje nam wiele możliwości doboru trasy. Planujemy dwie główne trasy, aby każdy znalazł coś dla siebie. Trasa zachodnia pozwoli nam zawitać do Wiednia, Budapesztu, Belgradu, Nisz, Sofii i w Turcji pojawiają nam się dwie opcje. Jedna z przeprawą przez Dardanele, cieśniną między Półwyspem Bałkańskim w Europie a Azją Mniejszą a druga opcja z przejazdem przez jedno z najbardziej fascynujących i pięknych miast jakie znam, Stambuł.

Druga opcja to trasa wschodnia prowadząca przez Tatry na Słowację, przez Węgry do pięknej Rumunii. Z Rumunii trasa będzie nas kierowała na Słoneczny Brzeg w Bułgarii, aby plażowicze wśród Złombolowych ekip również byli usatysfakcjonowani. W Turcji trasa poprowadzi nas przez wspomniany Stambuł gdzie przejeżdżając przez Bosfor wjedziemy na kontynent Azjatycki. Dalej nasza trasa poprowadzi nas przez Burse oraz Balikesir do miejscowości Burhaniye.

Obydwie trasy są marzeniem dla każdego podróżnika i dają nieskończone możliwości zwiedzania znanych miast i zabytków, zwiedzania autentycznych i dzikich zakątków, odkrywania sekretów kulinarnych i wiele wiele innych. Dodatkowo ułożyliśmy trasę tak, aby dało się „skakać” z trasy na trasę w co najmniej 3 miejscach. To tworzy de facto nieskończone możliwości i nie jedna załoga będzie miała łamigłówkę którą z tych tras wybrać.

 

„Złombol Over the rainbow 14 vol 2 edition” jest już z nami pół roku i czujemy się z nim bardzo dobrze, a szczególnie z nadzieją jaka się za nim kryje – na Złombolową podróż w 2021. 
W 2020 mówiło się o zawieszeniu na 2 tygodnie, później miesiące a teraz w sumie nie wiadomo jak miało być i też nie ma to większego znaczenia dziś jest 01.06.2021 i powiemy Wam jak wygląda sytuacja na tą chwilę. Każdy z Was wyrobił sobie swoją opinię i wiemy jak skrajnie są one różne. Szanując Wasze obawy, strach oraz i również brak obaw po długich przemyśleniach postanowiliśmy zrobić dla Was kilka opcji.  

PLAN A – dojazd 30.06.2021 do 02.07.2021
Dojazd do Burhaniye w Turcji na dziś jest w pełni możliwy. Zgodnie z wytycznymi MSZ można przejechać wszystkie kraje tranzytowe w drodze do Turcji. Oczywiście wiąże się to z testami PCR lub antygenowymi. W zależności od krajów może być konieczne zrobienie drugiego testu po drodzę bo ważność jest tylko na 72h. Są duże ułatwienia dla zaszczepionych. Turcja dziś ogłosiła nowe reguły wjazdu, które są bardzo korzystne. (Linki do artykułów znajdziecie poniżej)

PLAN B – dojazd 29.06.2021 
Mamy jednak świadomość, że dla wielu z Was jest to po prostu za dużo, za drogo lub za daleko jak na te czasy. Rozumiemy to i proponujemy trasę wewnątrz EU – Bułgaria Złote Piaski.

PLAN C – dojazd 26.06.2021 
Dotarło do nas wiele głosów, że wyjazd poza Polskę jest magiczną i nieprzekraczalną granicą. I również dla tych załóg przygotowaliśmy pierwszy raz w historii Złombola jednodniowy przejazd nad Zalew Sulejowski. Wystartujecie z Katowic, nacieszycie się towarzystwem, przewietrzycie Złombole i wyrwiecie się z domu w słusznym celu!

PLAN D – 25.06.2021 (serdecznie zachęcamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału)Przyjazd do Katowic już 25.06.2021 na late night check in, skorzystanie z campingu w Katowicach (jest tylko jeden 😉 ) , a po rozłożeniu namiotu spotkania w gronie Złombolowych znajomych przy zimnym piwku 0% ( następnego dnia ruszamy!) na @Sztauwajerach <3.
Rano możecie zjeść tam również śniadanie, a 26.06 wyruszyć w trasę przez bramkę startową 🙂

Start jest dla wszystkich planów wspólny. Daty są tak poukładane że można zrealizować kilka planów. Na przykład można przyjechać w piątek na PLAN D, pojechać do Bułgarii na PLAN B i dzień później bawić się w pięknej Turcji w Burhaniye realizując PLAN A 🙂 

Właściwa droga i łatwa droga nigdy nie wiodą tą samą ścieżką
Kami Garcia

 

Złombol the real gamble! Jedziemy z pomocą

To teraz konkretnie PLAN A:

Katowice – Burhaniye (Turcja) lub (planB) over the rainbow
14th vol2 Złombol
Over the rainbow Edition
Słowacja Węgry Serbia Rumunia Bułgaria Turcja

Dojazd jest planowany na 30.06.2021. Władze Miasta Burhaniye wraz z Filiz, właścicielką Altin Camp, organizują nam nocleg na 2 noce bezpośrednio na plaży.

Burhaniye Złombol Camp

Przyjazd od 30.06.2021 rano

Pobyt możliwy do 02.07.2021 wieczorem!

3 pełne dni, 2 noce na dzikiej plaży z DJ! Warunki polowe z podstawowymi sanitariatami.

Zakup bilet na nocleg i miej gwarantowane miejsce!

Https://rallygo.store

21,90 Euro za osobę (w zależności od kraju Twojego zamieszkania kwota może się różnić ze względu na inny VAT)Linki

 

Oficjalny film promocyjny Miasta Burhaniye:  https://www.youtube.com/results?search_query=burhaniye

Kilka przydatnych linków do MSZ:

Słowacja: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowacja

Węgry: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wegry

Rumunia: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/rumunia

Bułgaria: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bulgaria

 

Link na ogłoszenie Ambasady Tureckiej w Warszawie:

https://www.facebook.com/100064272836347/posts/155039339981826/?sfnsn=scwspmo

 

Tu jeszcze informacje dla szczepionych jak uzyskać Unijny Certyfikat COVID:

Podróżuj po Europie z Unijnym Certyfikatem COVID | Pacjent

 

Przykładowy przebieg trasy dla Planu A:

Trasa wschodnia: https://goo.gl/maps/4xsSyzQbaVr4YjSq6

Trasa zachodnia: https://goo.gl/maps/gUikggNcS7BzDymN9 

PLAN B:
Katowice – Bułgaria „Złote Piaski”
Słowacja – Węgry – Rumunia – Bułgaria

Dojazd jest planowany na 29.06.2021. Jesteśmy w trakcie ustaleń miesjsca do spotkania na plaży w okolicach Sozopolu. Ewentualnie uda nam się również na 28.06.2021 ustalić punkt spotkań. Na pewno wielu z Was będzie chciało przyjechać wcześniej. Po realizacji Planu B możecie również zrealizować Plan A.

PLAN C:
Katowice – Zalew Sulajewski

Dojazd jest planowany na 26.06.202. W dniu startu możecie dojechać nad zalew i zrealizować PLAN C. Niebawem podam punkt spotkania. Warunki biwakowe. Planujemy jeden nocleg w Złombolowym klimacie.

PLAN D:
Przyjazd do Katowic już 25.06.2021 na late night check in, skorzystanie z campingu w Katowicach (jest tylko jeden 😉 ) , a po rozłożeniu namiotu spotkania w gronie Złombolowych znajomych przy zimnym piwku 0% ( następnego dnia ruszamy!) na @Sztauwajerach <3.

Dojazd jest planowany na 25.06.202. Więc w sumie można to traktować jako before. Po realizacji PLANU D możecie oczywiście dalej ruszać w trasę i realizować PLAN C lub PLAN B i PLAN A. Jak zawsze jest pełna wolność w planowaniu i działaniu. 

Jednak trzeba pamiętać że Złombol to nie tylko piękna podróż, zwiedzanie, widoki i wybieranie trasy. Złombol to wielkie wyzwanie dla każdej z załóg. Każda z nich musi uzyskać darczyńców którzy wpłacą co najmniej 2000 zł na pomoc dla dzieci z domów dziecka w całej Polsce. Każda załoga musi stawić czoło przygotowaniom technicznym, logistycznym no i będzie musiała się zmierzyć z trasą. Trasą bardzo upalną z górami, dolinami i przeszkodami. Trasą pełną awarii, wyzwań i niezaplanowanych zdarzeń – to kwintesencja życia podróżnika. Nasz zmęczony sprzęt zadba o wiele ciekawych wspomnień i historii, które będą tworzyć kolejne Złombolowe legendy:-)

 

UWAGA, UWAGA! W tym roku również #jedziemyzpomocą dla dzieci z domów dziecka w całej POLSCE, a przez warunki spowodowane epidemią dostosujemy do niej formę finału!
Najważniejszą zasadą pozostaje – 100% uzbieranych środków przeznaczymy na realizację marzeń dzieci z domów dziecka.

 

Organizatorzy wyjazdu nie zarabiają na akcji Złombol, poświęcamy swój wolny czas na jego organizację. Ta zasada pozostanie taka sama aż do ostatniej kropli ropy na ziemi!

Złombol nigdy nie stoi w miejscu, obserwujemy sytuację. Cały czas ulepszamy procedury, pracujemy nad promocją imprezy oraz rozwojem zaplecza. Ten rok będzie trudny, 3majcie kciuki!

Zapraszamy do współpracy, każdego kto ma ochotę pomagać. Jeśli widzisz coś co możesz zrobić dla dobra akcji napisz do nas centrala@zlombol.pl ?

 

Czego możecie oczekiwać:

– Że pomożecie dzieciom

– Że zrobicie coś niesamowitego i wyjątkowego

– Bałkańskich oraz Tureckich klimatów lub niewiadomego

– Możliwość zwiedzenia niezliczonej ilości interesujących miast i miasteczek

– Eksplozji smaków

– Rozmaitych awarii, załamań nerwowych, napraw oraz nieudanych napraw, zatartych mostów…

– Problemów wszelkiej maści w różnych wersjach

– Bycia częścią Złombolowej rodziny! (dość dziwnej, dużej, głośnej ale bardzo fajnej)

– Oderwania się od rzeczywistości (z reguły mniej kolorowej niż na Złombolu)

– Dobrego pretekstu na wyjazd z kumplami/koleżankami

Czego NIE możecie oczekiwać: (to naprawdę nie jest tylko chwyt marketingowy!!)

– konkretów oprócz daty wyjazdu
– Cienia ?

– Pomocy mechaników

– Pomocy Assistance

– Usług Lawety

– Pomocy psychologa

– Części zamiennych

– Wodzireja

– Niańczenia

– Rozpatrywania skarg i zażaleń

– Wygodnych noclegów ani dobrej pogody!

– Niekończących się miejsc noclegowych ?

– Czerwonego dywanu

– 5 gwiazdek (ani czterech, ani jednej)

– Serwisu Concierge

– Fizycznego wypoczynku

– Ergonomicznych foteli/materacy/mebli

– Bezglutenowego jedzenia

 

Złombol dotrze już drugi raz do Azji lub over the rainbow!

Będzie extremalnie!

Będą zatarte silniki!

Będzie wielki wyczyn!

Nie będzie pomocy!

Będzie wielka przygoda!

Złombol – the real gamble! W tym roku jak nigdy!

 

Jesteś pewien? Zgłoś się: RallyGO User Panel

#złombol
#złomboltherealgamble
#14edycja
#katowiceBurhaniye
#thetranscontinentaleditionProsimy zapamiętajcie, że wszyscy – całokształt tworzymy rajd Złombol i tylko jeśli wszyscy zdecydujemy się na zgodne z zasadami reprezentowanie imprezy oraz postępowanie z wyznaczonym przez organizatorów regulaminem da nam możliwość zakończenia tegorocznej edycji sukcesem oraz możliwość na kontynuację w przyszłych latach. Złombol tworzą uczestnicy, wszyscy składają się na sukces i powodzenie tej imprezy!

 
Najważniejszą zasadą pozostaje – 100% uzbieranych środków przeznaczymy na realizację marzeń dzieci z domów dziecka.