Zaznacz stronę

Złombol 2010 Transcontinental: Katowice – Azja

….pare informacji, co Ciebie czeka w 2010:
Zlombol Transcontinental – największe wyzwanie w historii Zlombolu! Katowice – Azja. A dokładnie oznacza to dla uczestników przejechanie Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i w końcu Turcji aby dotrzeć do Bosforu, który dzieli w Stambule Europę od Azji! Czeka nas przetarcie przez Tatry, Transylwanię i Karpaty Rumunskie, czekają nas upały, przejazd największej europejskiej aglomeracji Stambułu, czekają nas awarie, nerwowe załamania i wiele więcej!

Skrót najważniejszych informacji:

  • Trasa Katowice – Istanbul. Zobacz mapę.
  • Termin: wyjazd 4.09.2010, dojazd 7.09.2010r

Informacje o Złombolu:

Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lubkonstrukcji z celem uzbierania pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zl. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco i z Katowic na arktyczne koło podbiegunowe aby pokazać, że mimo wszystkich obaw, da się dojechać takimi „złomami” do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duża odległość, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały. Trzeba mieć świadomość, ze Złombol to nie jest zlot zadbanych Young timerów z zorganizowana wycieczka. Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma części, sprzęt którym jedziemy jest stary i zmęczony!

Istnieje ryzyko, ze w razie poważnej awarii, będziecie musieli utylizować wasz pojazd po drodze i wracac w inny sposób do Polski! Jest tak bo Złombol polega na tym, aby zrobić coś wyjątkowego! Jest to wyczyn! Jeżeli dalej jesteście zainteresowani, aby do nas dołączyć, to przeczytajcie w jaki sposób zbieramy i jak wygląda wyjazd.

Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyncom powierzchnie
reklamowe na naszych samochodach. Darczyncy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Z tych wpłaconych środków 100%!! Jest wykorzystane na rzecz dzieci z domów dziecka! Doszliśmy
do kolejnej przeszkody dla naszych uczestników:
Całość wyjazdu musicie opłacać w własnym zakresie. To jest zakup auta,
przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady, promy, naprawy po drodze, lawety, naklejki! Całość wpłaconych pieniędzy idzie na dzieci….nie ma jakiegokolwiek finansowego wsparcia dla uczestników! Dalej zainteresowani?

Wyjazd wygląda tak, ze są ustalone punkty noclegowe, w których się spotykamy. Trase odbywacie w własnym zakresie, nie jedziemy cały czas w jednym konwoju! Zalecamy CB Radio aby ułatwić komunikacje z innymi uczestnikami i zmniejszyć koszty roamingu!

Zlombol nigdy nie dotarl na inny kontynent!
Będzie dalej!
Będzie bardziej extremalnie!
Będzie wielki wyczyn!
Będzie wielka przygoda!
Dalej zainteresowani? Na pewno?

Zobacz dokładne informacje o trasie.

Chcesz pomóc dziecią?

Fundacja Nasz Śląsk im. Gen. Jerzego Ziętka
KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70
Konto 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859