Zaznacz stronę

Katowice – Nordkapp 71°10′21″N 

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia

Najbardziej północy punkt europy osiągalny naszymi bolidami! 

Złombol 7. edycja Nordkapp Edition – The end of the known world!….

Start: 10.08.2013

Meta: 14.08.2013

Odległość, pustka, komary, awarie, wyczerpanie!   

Dla uczestników 7. Edycji Złombolu oznacza to jazdę w jednym kierunku: PÓŁNOC. 

Będziemy jechali słynną Via Baltica E-67 przez Warszawę, Suwałki, Litwę, Łotwę, Estonię do Helsinek, „córkę Bałtyku”. Odwiedzimy Kaunas, Rigę, Tallinn, przeprawimy się przez Bałtyk. Jadąc dalej na północ przejedziemy Pojezierze Fińskie, rejon zwanym esencją Finlandii, z setkami jezior, pięknymi widokami i niepowtarzalnym klimatem! Koło podbiegunowe to tylko punkt na naszej dalekiej drodze na północ!

Przekroczymy najbardziej odludnioną i dziką krainę w Europie – Laponie (2,1 mieszkańca na kilometr kwadratowy)! Ale to nie koniec naszej podróży! Po przekroczeniu granicy z Norwegią przeprawimy się przez rejon Finnmark i prawdziwą Tundrę!! Dla tych którzy poradzą sobie z wyzwaniem i przetrwają trasę, problemy i arktyczne niekończące się dni, wynagrodzeniem będzie niepowtarzalny widok na Nordkapp i morze Barentsa! Ale nim tam dojadą czeka na nas po drodze walka z gigantycznym dystansem, brakiem cywilizacji, komarami, łosiami i własnymi nerwami! Po za tym czekają na nas jak co roku rozmaite i nie kończące się awarie, piękne widoki, Fińskie jeziora, tym razem zimna woda w dużej ilości i słynna Złombolowa integracja. Zobazc trasę!

Złombol nigdy nie dotarł tak daleko na północ! 

Nigdy wcześniej Złombol nie pokonał takiego dystansu!

Będzie bardzo extremalnie!

Będzie gigantyczny dystans!

Będzie wielki wyczyn!Nie będzie pomocy!

Będzie wielka przygoda! 

Złombol – the real gamble!

Informacje o Złombolu

Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji z celem uzbierania pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z Śląskich domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji, do słynnego Loch Ness i do Archaia Olympia w Grecji aby pokazać, że mimo wszystkich obaw da się dojechać takimi „złomami” do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duże odległości, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii, chaos w Stambule, nieskończone zachodnie autostrady, szkockie Highlands i niezapomniany legendarny przejazd przez Albanię. Trzeba mieć świadomość, że Złombol nie jest zorganizowaną wycieczką zadbanych Youngtimerów. Złombol, to nie są wakacje w komfortowym hotelu z katalogu Waszego zaufanego biura podróży. Złombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony organizatorów! (to na prawdę nie jest tylko chwyt marketingowy!!) Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma psychologa, nie ma części, sprzęt którym jedziemy jest stary i zmęczony! Nie zapewniamy wodzireja, niańczenia, rozpatrywania skarg i zażaleń, demokracji, wygodnych noclegów ani dobrej pogody! Nikt wcześniej nie sprawdza trasy ani miejsc noclegów! Nie znajdziecie informacji o aktualnym Złombolu ani na Tripadvisor ani w przewodnikach Pascal! Wyjazd to duża niewiadoma! Od uczestników bezwzględnie wymagamy samodzielności wyprawowej! Istnieje ryzyko (nie małe!!), że w razie poważnej awarii będziecie musieli utylizować wasz pojazd po drodze i wracać w inny sposób do Polski! Jest tak, bo Złombol polega na tym, aby zrobić coś wyjątkowego, ekstremalnego! Jest to wielki wyczyn!   Jeżeli dalej jesteście zainteresowani, aby do nas dołączyć, to przeczytajcie w jaki sposób zbieramy pieniądze dla dzieci i jak wygląda wyjazd: Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszych samochodach. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Z tych wpłaconych środków 100%!! jest wykorzystane na prezenty dla dzieci z domów dziecka!   

Doszliśmy do kolejnej przeszkody dla naszych uczestników: Całość wyjazdu musicie opłacać w własnym zakresie. To jest zakup auta, przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady, promy, naprawy po drodze, lawety, naklejki! Całość wpłaconych pieniędzy na konto fundacji idzie na dzieci….nie ma jakiegokolwiek finansowego wsparcia dla uczestników (ani dla organizacji Złombolu)! Dalej zainteresowani?   

Wyjazd wygląda tak, że są ustalone punkty noclegowe, w których się spotykamy. NIE są one sprawdzone i bywają różnego rodzaju utrudnienia jak na przykład brak istnienia danego miejsca noclegowego jak stało się w Rumunii lub 1! ubikacja dla 400 osób jak w Loch Ness. Trasę odbywacie we własnym zakresie, nie jedziemy cały czas w jednym konwoju! Zalecamy CB Radio aby ułatwić komunikacje z innymi uczestnikami i zmniejszyć koszty roamingu!  

Zapraszamy również na forum, gdzie możecie porozmawiać z innymi uczestnikami zainteresowanymi. 

Chcesz pojechać? Przeczytaj następujące informacje!

Chcesz pomóc dzieciom?

Fundacja Nasz Śląsk im. gen.Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1

Prezes Zarządu: Roman Łuczak
KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70

Konto 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859 (to jest subkonto Zlombol)
Tytul: Zlombol  (Ważne!)